Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pokaz specjalny filmu "Ignacy Loyola"!

Zapraszamy na długo oczekiwany film o jednej z najbardziej wyrazistych postaci Kościoła. Bilety dla wszystkich za 11 złotych.

Kontynuujemy nasz cykl. "Do kina z Gościem". Tym razem polecamy czytelnikom film "Ignacy Loyola". Już sam tytuł zdradza nam, kto będzie głównym bohaterem.

- Mimo ograniczonego budżetu reżyser potrafił stworzyć na ekranie interesujący obraz czasów i przeżyć bohatera. Udało mu się wiarygodnie przedstawić duchową przemianę świętego. Duża w tym zasługa hiszpańskiego aktora Andrésa Muñoza, odtwórcy roli tytułowej - uważa Edward Kabiesz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", recenzent filmów.

Dramat Paola Dy nie jest pełną biografią świętego. Akcja rozpoczyna się w czasie oblężenia Pampeluny przez Francuzów w 1521 r., gdzie Loyola został poważnie ranny. Jego dzieciństwo poznajemy z licznych retrospekcji. Odniesiona rana i długa rekonwalescencja zmieniają jego spojrzenie na życie. Wpada w depresję, odczuwa wewnętrzną pustkę, chce coś zmienić.

Tę zmianę zapoczątkuje lektura książek religijnych, w tym o świętych. Szczególnie bliski staje mu się św. Franciszek. Film przedstawia sugestywnie dramatyczny pojedynek, jaki bohater toczy ze swoimi demonami, kiedy wśród chaosu próbuje wsłuchać się w głos Boga. Poznajemy losy Loyoli do procesu przed trybunałem inkwizycji w Salamance w 1537 r. i wyjazdu na uniwersytet do Paryża.

Razem z Multikinem Pasaż Grunwaldzki zaprezentujemy film jeszcze przed oficjalną premierą! Seans specjalny rozpocznie się 11 stycznia (czwartek) o godzinie 18:30. Dla wszystkich bilety za 11 złotych przy podaniu hasła przy kasie: "Gość Niedzielny".

Na początku spotkania kilka słów o duchowości jezuickiej oraz najciekawszych losach zakonu jezuitów przybliży nam o. Józef Birecki SJ, proboszcz parafii pw. Ignacego Loyoli we Wrocławiu.

Bilety do nabycia w Multikinie w galerii Pasaż Grunwaldzki na pl. Grunwaldzkim. Rezerwacji miejsc można dokonać TUTAJ.

Poniżej trailer filmu:

Ignacy Loyola | ZWIASTUN PL
Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy