Zagraniczni studenci reklamują Wrocław

Zabiegani, napędzani muzyką, roztańczeni - obcokrajowcy studiujący na Uniwersytecie Wrocławskim przekonują, że w stolicy Dolnego Śląska czują się świetnie nie tylko podczas zajęć i wykładów.

"Don’t think twice. Join us!" to hasło nowej kampanii promocyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego, skierowanej do młodych ludzi z zagranicy, którzy poszukują możliwości studiowania poza własnym krajem. W dwóch klipach przygotowanych w ramach akcji wystąpili autentyczni studenci.

To nie jest pierwszy projekt Uniwersytetu Wrocławskiego skierowany do obcokrajowców. Wcześniej uczelnia przygotowała m.in. serię filmów przedstawiających sylwetki zagranicznych studentów, uczących się na konkretnych kierunkach.

- Zależało nam na tym, by w nowym klipie zwrócić się bezpośrednio do kandydatów, a nie do ich rodziców, jak to czasem ma miejsce - mówi Katarzyna Krawczyk z Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Wrocławskiego. - Dlatego w filmie widać studenckie życie, które - poza nauką - pełne jest przecież innych aktywności. Chcieliśmy pokazać, jak wiele atrakcji Wrocław oferuje młodym ludziom, niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Przed kamerą stanęli sami naturszczycy. Liczba chętnych do udziału w zdjęciach studentów przerosła oczekiwania Biura Współpracy Międzynarodowej - konieczne było zorganizowanie castingu, nad przebiegiem którego czuwał reżyser, Przemysław Chojnacki. Efekty pracy amatorów i profesjonalnej ekipy filmowej można ocenić w dwóch wersjach klipu, 30- i 60-sekundowej, dostępnych już w internecie, m.in. na kanale YouTube UWr i Facebookowym fanpage’u uczelni.

W tym roku akademickim na Uniwersytecie Wrocławskim - na samych pełnych studiach stacjonarnych, nie licząc studiów zaocznych i doktoranckich - uczy się ponad 1200 cudzoziemców, co oznacza, że w ciągu dwóch ostatnich lat ich liczba podwoiła się (w roku akademickim 2015/2016 było ich około 600). Najliczniejsze grupy pochodzą z Indii, Ukrainy, Turcji, Azerbejdżanu i Uzbekistanu.

Najwięcej zagranicznych studentów przyjeżdża z krajów, w których Biuro Współpracy Międzynarodowej regularnie prowadzi działalność promocyjną. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami oraz aktywnemu udziałowi w targach edukacyjnych Uniwersytet Wrocławski nie jest dla potencjalnych kandydatów anonimową uczelnią czy bezosobową stroną internetową. - Młodzi ludzie mogą nawiązać z nami bezpośredni kontakt, a to później zawsze procentuje – mówi Katarzyna Krawczyk.

Zagraniczni studenci Uniwersytetu Wrocławskiego reprezentują w sumie ponad sto narodowości i bardzo różne kręgi kulturowe. Skutecznie integrują ich wspólne działania - chętnie angażują się w pracę wolontariatu (w grupie Uni WINGS) i biorą udział w różnych projektach (jednym z nich jest działająca na uczelni międzynarodowa orkiestra).

Wzrastająca liczba cudzoziemców na Uniwersytecie Wrocławskim to efekt dziesięciu lat konsekwentnej pracy Biura Współpracy Międzynarodowej: tworzenia nowych, dostosowanych do potrzeb rynku kierunków oraz dbałości o wysoką jakość usług edukacyjnych i obsługi studentów.

Szczegółowe informacje związane z ofertą Uniwersytetu Wrocławskiego dla obcokrajowców można znaleźć na stronie Biura Współpracy Międzynarodowej.

Oto jedna z wersji klipu:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..