Nowy numer 44/2020 Archiwum

Modlitwa i warsztaty na ŚDM 2018

Trwają przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w Niedzielę Palmową. Wiadomo coraz więcej.

Wczorajsze spotkanie (9 stycznia) było kontynuacją tworzenia programu na Niedzielę Młodych. W tej chwili przygotowywane są pakiety, które zostaną na początku lutego przekazane katechetom w całej archidiecezji. - Przekażemy je dekanalnym duszpasterzom młodzieży, a ci podadzą je dalej. Chodzi o to, by Wielki Post był startem przygotowań duchowych do ŚDM - zaznacza ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Co już wiemy o przebiegu tegorocznego święta młodych? - Po Mszy św. i wspólnym posiłku, zaprosimy uczestników na warsztaty. Konkrety jeszcze ustalamy - dodaje ks. Kowal. Przewiduje, ze nie będzie ich jednak więcej jak siedem. - Główną przestrzenią chcielibyśmy uczynić aulę Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Odbędzie się tam coś w rodzaju targów powołaniowych na zasadzie znanych ze spotkań Światowych Dni Młodzież "vocation cafe". Będzie tam kilka świadectw do posłuchania, ale również możliwość rozmowy n tematy związane z powołaniem, ale również z podejmowaniem życiowych wyborów - wyjaśnia. - Na tym etapie przygotowań nie przewidujemy żadnego plenerowego koncertu i wydarzeń towarzyszących wokół sceny na Ostrowie Tumskim

Spotkania przygotowujące Niedzielę Młodych odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej "pod czwórką". Biorą w nim udział wszyscy chętni do zaangażowania, w tym przedstawiciele wspólnot młodzieżowych - Hallelujah, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, czy podopieczni Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. - Nasze spotkania są otwarte. Jeśli ktoś ma ochotę, może do nas dołączyć - zachęca. Podkreśla, że szczególnie zależy mu na współpracy z duszpasterstwami akademickimi działającymi we Wrocławiu.

Kolejne spotkanie w drugi wtorek lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama