Nowy numer 46/2018 Archiwum

Podsumowanie 2017 roku w archidiecezji wrocławskiej

Ostatnie 12 miesięcy w Kościele wrocławskim obfitowało w wiele pięknych wydarzeń związanych m.in. ze św. Jadwigą Śląską, 20. rocznicą Kongresu Eucharystycznego czy ks. Aleksandrem Zienkiewiczem.

Na kolejnych stronach przedstawiamy najważniejsze wydarzenia minionego roku w archidiecezji wrocławskiej.

1. 750. rocznica kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej

Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się  750. rocznica kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszej archidiecezji, Śląska i Polski. Główne uroczystości, w których wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi, miały miejsce w październiku. Jednak tak naprawdę przez cały rok zorganizowano wiele wydarzeń kulturalnych, społecznych i modlitewnych, związanych z postacią świętej władczyni Śląska. Od wystaw i paneli, przez koncerty i konkursy, po pielgrzymki oraz nabożeństwa. Zaś 16 października abp Józef Kupny oficjalnie zakończył Rok Jadwiżański.

Nasza redakcja stworzyła specjalny serwis, w którym na bieżąco relacjonowaliśmy o wszystkich inicjatywach. Zobacz TUTAJ

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy