Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbliżają się piłkarskie emocje

Na początku lutego odbędzie się 7. edycja Turnieju Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej ks. dr. Mariana Biskupa.

Turniej odbędzie się 3 i 4 lutego na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr IX przy ul. Piotra Skargi 31 (wejście ul. Nowej). Faza grupowa odbędzie się w sobotę w godzinach 10.00-22.00, natomiast faza pucharowa w niedzielę od 12.00 do 18.00

W turnieju wezmą udział 24 drużyny. O przyjęciu zgłoszenia lub nie decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do 20 stycznia do 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Aby dopełnić formalności, należy wypełnić wstępny formularz. Składy należy uzupełnić do 30 stycznia (max. 10 zawodników).

Zawody są przeznaczone dla piłkarzy począwszy od rocznika 2001. Jest jedno zastrzeżenie. Nie mogą brać w nich udziału zawodnicy występujący w ogólnopolskich rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez PZPN: Ekstraklasa, I, II, III, IV liga, klasa okręgowa, klasa A (10 letni okres karencji).

Losowanie grup odbędzie się 22 stycznia o 20.00 (wyniki losowania zostaną umieszczone na stronie internetowej organizatora).

Wprowadzamy obligatoryjnie numery na koszulkach. Każda drużyna musi posiadać min. jeden zestaw koszulek z numerami. Jest możliwość zakupu numerów samoprzylepnych u organizatora, o czym należy poinformować do 20.01 (koszt ok 30 zł/komplet, tj. 10 numerów w kolorze czarnym lub białym).

Pozostałe informacje, formularz zgłoszeniowy, regulamin, oświadczenia do pobrania znajdziecie TU.

Przypomnijmy. Idea turnieju pojawiła się przy okazji przygotowań do EURO 2012, gdy wydział duszpasterski  kurii metropolitalnej wraz ze wspólnotą Hallelujah postanowili przed Mistrzostwami Europy zrealizować program pt. "Duchowe zaplecze EURO". Wszystko po to, by przekonać kibiców, którzy odwiedzili Wrocław, że oprócz piłki nożnej i całej otoczki liczy się również sfera duchowa. Uczestnicy projektu chcieli pokazać chrześcijański styl życia oparty na wartościach i godności człowieka. Pomysł turnieju jest od tamtego czasu regularnie kontynuowany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama