Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ulf Ekman we Wrocławiu

Konferencja "Duch Pana Boga nade Mną", organizowana przez Inicjatywę "Aby byli jedno", odbędzie się 24 i 25 lutego w Sali Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą bp Andrzej Siemieniewski, Ulf Ekman, Andrzej Sionek i Marcin Jakimowicz.

Ulf Ekman, ur. 8 grudnia 1950 w Göteborgu, to szwedzki teolog, misjonarz i etnograf; w styczniu 1979 ordynowany w luterańskim Kościele Szwecji, założył szwedzki ewangelikalny kościół charyzmatyczny Livets Ord (Słowo Życia). Po 2002 r. zaangażował się w działalność misyjną poza Szwecją – w Bangladeszu, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Tadżykistanie, Albanii, w Izraelu, w Indiach i na Ukrainie. Wraz z Livets Ord organizował coroczne spotkania „Europe Conference”. W 2014 r. wraz z żoną oficjalnie wstąpił do Kościoła katolickiego.

Andrzej Sionek to fizyk, biblista, mąż, ojciec, przez długie lata związany z Ruchem Światło-Życie, obecnie dyrektor Katolickiego Stowarzyszenia „En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan”, prowadzi centrum formacyjne i dom spotkań w Lanckoronie.

Andrzej Sionek, ur. w 1953 roku w Krakowie, fizyk, biblista, mąż, ojciec, jest dyrektorem Katolickiego Stowarzyszenia „En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan”, prowadzi centrum formacyjne i dom spotkań w Lanckoronie. Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, stałym współpracownikiem Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.
W latach 1967-1992 związany był z Ruchem Światło-Życie, od 1972 roku z odnową charyzmatyczną. Jest współzałożycielem i liderem wspólnoty Effatha w Lublinie.

Marcin Jakimowicz – dziennikarz GN, lider wspólnoty „Diakonia Świętej Rodziny” z Katowic.

„Wierzymy, że to wydarzenie odda należytą chwałę naszemu Ojcu, wzmocni jedność między wspólnotami i zainspiruje do ewangelizacji w mocy Ducha Świętego. Również utwierdzi naszą tożsamość jaka mamy w Jezusie Chrystusie jedynym Panu i Zbawicielu” podkreślają organizatorzy.

Duszpasterze, liderzy i odpowiedzialni wspólnot zaproszeni są na specjalne spotkanie już w piątek 23 lutego w auli PWT we Wrocławiu.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszeń – na stronie: abybylijedno.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma