Nowy numer 44/2020 Archiwum

Może Cię zaskoczyć

Piąta edycja kursu Alpha rozpocznie się już wkrótce w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie przy ul. Tatarakowej 1.

Sesja inauguracyjna odbędzie się we wtorek 6 lutego o 19.00. „Przyjdź i zobacz jak to wygląda! Posłuchaj pierwszego wykładu. Zostań, aby odkryć coś czego istnienia się nie spodziewasz” – zachęcają organizatorzy.

Alpha to cykl spotkań, w czasie których w przyjaznej, swobodnej atmosferze odkrywane są prawdy chrześcijańskie. Każdy może włączyć się do dyskusji na tyle, na ile chce; można zadać każde pytanie. Kurs obejmuje 11 sesji – w wyjazdem na dzień lub weekend w połowie cyklu. Podczas każdego spotkania odbywa się wspólny posiłek, następnie jest wykład i czas na dyskusję. W każdej chwili można zrezygnować z udziału. Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat, choć można złożyć dobrowolny datek na pokrycie kosztów posiłku.

„Na kurs Alpha trafiłam przez przypadek. Całe szczęście, że trafiłam… Ale przecież w życiu chrześcijanina nie ma przypadków. Wywrócił moje życie do góry nogami lub raczej nareszcie postawił je na nogi – wspomina Beata, uczestnicząca w Alphie na Strachocinie w 2015 r. – o tej pory moje postrzeganie spraw wiary było beznamiętne, a Kościół kojarzył się ze starszymi osobami i świętami dwa razy do roku. Chodziłam z różną częstotliwością na niedzielne Msze, które oglądałam trochę jak spektakl teatralny. Ani mnie to grzało ani ziębiło. Chodziłam z przyzwyczajenia, dla świętego spokoju i z powodu siostrzenicy, która była na świeżo po I Komunii. (…) Alpha była dla mnie jak klucz do przebudzenia, klucz do prawdziwego życia. Teraz nareszcie jestem szczęśliwa i spokojna. Już mam cel, już się nie boję, nie ścigam, przebaczyłam i kocham prawdziwie. Każdego dnia modlę się, żeby mi to nie przeszło i żeby przeszło na innych”.

Pytania i zapisy: 608 338 107, alpha@onjest.pl; więcej informacji: onjest.pl/alpha

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama