GN 47/2020 Archiwum

Koncertowa pomoc u Maksymiliana

Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej zagra koncert kolęd i pastorałek z całego świata dla Marcina Kaczyńskiego, który uległ poważnemu wypadkowi.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 18 w kościele pw. Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu.

Marcin Kaczyński, długoletni lektor parafii, miłośnik Wrocławia i komunikacji miejskiej, zapalony turysta i wybitnie uzdolniony student Politechniki Wrocławskiej w maju 2016 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Doszło do przerwania rdzenia kręgowego i paraliżu ciała od ramion. Mężczyzna nie może mówić, wymaga stałej opieki i długotrwałej rehabilitacji, m.in. logopedycznej. Nieszczęście storpedowało obronę gotowej pracy magisterskiej z geografii. Uderzyło też bardzo mocno w rodziców, którzy mają tylko jedno dziecko.

Nie odebrało to jednak Marcinowi chęci do życia, wiary w Boga, intelektualnych zainteresowań i przyjaciół. To właśnie wśród nich pojawił się pomysł corocznego grania i zbierania środków na rzecz poszkodowanego.

Zbiórka pieniężna odbędzie się po koncercie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Marcina w Dolnośląskiej Fundacji Ochrony Zdrowia.

- Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej to młody zespół, złożony z 28 osób, pod batutą Anny Sipak. Działalność rozpoczął w styczniu 2016 roku. Składa się ze studentów, pracowników, absolwentów i osób niezwiązanych z uczelnią. Choć nie ma on długoletniego stażu artystycznego, ma już liczne osiągnięcia. Występował m.in. na scenie Opery Wrocławskiej, Narodowego Forum Muzyki w związku z projektem Singing Europe oraz na Wrocławskim Stadionie Miejskim, realizując wspólnie z Operą Wrocławską spektakl ,,Carmen-Zarzuela Show” - mówi Patryk Suszko, członek chóru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama