Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trudniejsza droga to silniejsza wiara

Gościem cyklu OPen w DA "Dominik" był podróżnik, publicysta i autor książki "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem" Grzegorz Kapla.

Licznie przybyła publiczność obejrzała prezentację multimedialną. Ukazywała ona piękno gruzińskich terenów, przedstawiała codzienne życie gospodarzy tego miejsca i pozwoliła odczuć ducha tamtejszej rzeczywistości. Zasłuchani kaukaską melodią podziwialiśmy piękno i wyjątkowość gruzińskiej kultury.

W kolejnym etapie, uczestnicy mieli możliwość zabrania głosu i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Jaki jest stosunek Gruzinów do Polaków? Dlaczego właśnie Gruzja? Czy potrafiłeś godzić życie podróżnika i ojca? Jak traktowana jest gruzińska kobieta? Czy pojawiały się momenty kryzysowe? W jaki sposób wiara wpływa na twoje życie? - to tylko garść z w wielu, wielu zadawanych pytań, na które za każdym razem gość udzielał  wyczerpującej odpowiedzi.

Zacięta wymiana zdań przerywana była kolejnymi fragmentami filmu. W prezentacji został też ukazany zarys historyczny i religijny. Wartą zapamiętania myślą, która wypowiedziana została podczas spotkania przez G. Kaplę, jest stwierdzenie, że najważniejsze w życiu jest słuchanie i spotykanie się z ludźmi. Podróżnik wymienił trzy powody, które sprawiają, że każdego dnia dzieli się swoimi przemyśleniami: "By nie popaść w depresję", "By opowiadać o świecie" i aby "ćwiczyć sprawność pisania".

Na zakończenie spotkania, które odbyło się pt. "Trudniejsza droga = silniejsza wiara" można było zakupić książkę zaproszonego gościa oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Chętni do śledzenia Grzegorza Kapli mogą zajrzeć na prowadzony przez niego blog pt. "Kapla w drodze" na którym publikuje m.in. "Trzy pozytywy na dziś".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama