Nowy numer 50/2018 Archiwum

O jawności adopcji - co należy wiedzieć?

Zapraszamy na spotkanie z Grażyną i Andrzejem Ładyżyńskimi, ekspertami w dziedzinie adopcji. Będzie m.in o prawnym poszukiwaniu rodziców biologicznych i rodzeństwa biologicznego.

Wykład i dyskusja odbędą się 4 lutego w godz. 13-15 w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim Most, w sali "Stolarnia" ( pl. Grunwaldzki 3, przy Moście Grunwaldzkim).

Prelegenci pochylą się nad tematem jawności adopcji, ale w trochę innych niż zwykle aspektach:

- prawne poszukiwanie rodziców biologicznych i ewentualnie rodzeństwa biologicznego - stan aktualny,

- rodzeństwo biologiczne - "mówić, czy nie mówić o rodzeństwie...",

- poszukiwania przez internet (nasze dzieci szukają rodziców, ale i rodzice biologiczni szukają dzieci),

- ewentualnie, jeśli będzie potrzeba: jawność w placówkach edukacyjnych,

- Chcielibyśmy zastanowić się, czy coraz łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju informacji poprzez rozwój sieci teleinformatycznych stawia nas i bezpieczeństwo naszych rodzin w trudniejszej sytuacji? A z drugiej strony coraz większy nacisk na ochronę danych osobowych powinien być dla nas uspokojeniem  - mówi Małgorzata Warachim ze stowarzyszenia adopcyjni.pl.

W przerwie zaplanowano kawę, herbatę i ciastka. Dla dzieci uczestników spotkania przygotowano także opiekę wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy