Nowy numer 50/2018 Archiwum

Czy dziś można spożywać pokarmy mięsne?

Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego) wypada w tym roku w piątek. Czy w związku z tym obowiązuje post?

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski udzielił wiernym archidiecezji wrocławskiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 2 lutego 2018 r.

"W związku z faktem, iż Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego br. przypada w piątek, udzielam w tym dniu dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (por kan. 1251, 87 KPK), ufając, że taka inicjatywa przyczyni się do jeszcze większego podkreślenia świątecznego charakteru tego dnia w Archidiecezji Wrocławskiej." - czytamy w wydanym dzisiaj i podpisanym przez metropolitę wrocławskiego dokumencie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy