Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ruszyła akcja "MWM"

Do pierwszego z serii egzaminów dojrzałości pozostało mniej niż 90 dni. Dla najbardziej zainteresowanych czas najwyższy na naukę. A dla pozostałych? Módlmy się!

Do ubiegłorocznej akcji "Modlitewne Wsparcie Maturzystów" zgłosiło się ok. 250 osób. Każdy z maturzystów otrzymał swojego "anioła stróża", czyli osobę, która modliła się za jednego ucznia przez kilka tygodni, aż do zakończenia wszystkich egzaminów.

- Wiem, że nie każdy, kto prosił o modlitwę, pomyślnie przeszedł matury. Natomiast wszyscy, którzy do nas pisali, zaznaczali jedną rzecz - dzięki otrzymanemu wsparciu duchowemu nie czuli lęku podczas egzaminów i dziękowali za nie - mówi Arkadiusz Cichosz, rzecznik prasowy Papieskiego Wydziału Teologicznego. To właśnie na PWT pomysł się zrodził.

Jak dołączyć do akcji? Wystarczy się zgłosić za pośrednictwem specjalnego formularza. Mogą to zrobić zarówno podchodzący w tym roku do egzaminu dojrzałości oraz ci, którzy chcą ofiarować za nich swoją modlitwę. Każdy maturzysta "otrzyma" konkretną osobę wspierającą. - Każdy z nas ze swojego własnego doświadczenia wie jak stresująca jest matura. Naszym wsparciem możemy dodać skrzydeł - przekonuje.

Finałem akcji będzie Msza św. w intencji maturzystów w przeddzień pierwszego egzaminu. Zostanie odprawiona 3 maja o 18.00 w kościele uniwersyteckim. Duchowe wsparcie tego dnia się jednak nie skończy i potrwa aż do ostatniego dnia maturalnych zmagań.

Formularz zgłoszeniowy do akcji Modlitewne Wsparcie Maturzysty znajduje się na stronie Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Na PWT przygotowane zostały również specjalne broszury, w których znajdują się m.in. modlitwa zawierzenia matur za przyczyną NMP Stolicy Mądrości, ale również wskazówki jak uzyskać pokój serca, który jest warunkiem jasności umysłu oraz siedem kroków do pojednania się z Bogiem i ludźmi. - Wiara i nauka muszą iść w parze, dlatego proponujemy realizację tych punktów, aby dobrze duchowo przygotować się do egzaminów dojrzałości - zaznacza. Podkreśla, że wyjściowy dla inicjatywy jest cytata ze św. Ignacego Loyoli: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie".

Broszury są dostępne na PWT (również na TUTAJ) i u katechetów. Będą również rozdawane podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę (9 marca).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama