Nowy numer 50/2018 Archiwum

O pokój i jedność

Od 28 lat, w każdą pierwszą środę miesiąca, w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu odbywają się modlitwy śpiewami z Taizé.

Pierwsza modlitwa na Piasku odbyła się tuż po zakończonym Europejskim Spotkaniu Młodych zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce na koniec 1989 r. Stolica Dolnego Śląska gościła młodzież z całej Europy jeszcze jeden raz - na przełomie 1995 i 1996 r. Prawdopodobnie wrocławskie modlitwy są najdłużej nieprzerwanie prowadzonymi tego typu spotkaniami w naszym kraju.

Zachęcamy do wspólnej, jubileuszowej modlitwy, która odbędzie się dziś, 7 lutego w kościele NMP na Piasku. O 18.00 rozpocznie się Eucharystia, a po niej, ok. 19.15 modlitwa śpiewami z Taizé. Po dzisiejszej modlitwie będzie można się dowiedzieć więcej o możliwości udziału w regionalnym spotkaniu młodych organizowanym przez braci z Taizé, które odbędzie się od 27 kwietnia do 1 maja we Lwowie.

Przypomnijmy, że Wrocław wystosował zaproszenie do braci z Taizé, by po raz trzeci zorganizowali ESM w stolicy Dolnego Śląska. Czytaj:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy