Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trwają zapisy na Bieg dla Hospicjów

Wystartuje we Wrocławiu już po raz trzeci 3 marca o 14.00. Cele szczytne, dystans niedługi, radość gwarantowana.

– Bieg organizowany jest przez Fundację Hospicyjną, przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu. Wspiera naszą placówkę, czyli Hospicjum Stacjonarne im. św. Jana Bożego prowadzone przez bonifratrów, oraz Hospicjum Domowe przy Dolnośląskim Centrum Onkologii – wyjaśnia br. lek. Łukasz Dmowski. – Tradycyjnie odbędzie się w okolicach Stadionu Olimpijskiego, na dystansie minimaratonu, ok. 4 km. Mogą wziąć w nim udział osoby na co dzień niebiegające. Ja zawsze, jadę na rowerze z napisem: „koniec biegu” za ostatnim zawodnikiem. Ostatnio była nim pani w zaawansowanej ciąży, która – w swoim tempie – pokonała cały dystans.

Na bieg, będący swoistą rozgrzewką na progu wrocławskiego sezonu biegowego, można się zapisać na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl (http://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-dla-hospicjow). Opłata startowa w całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów; wynosi co najmniej 40 zł. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, najlepsi – dyplomy i nagrody rzeczowe. Liczba miejsc jest ograniczona – w biegu może wziąć udział 999 osób.

– Pieniądze zebrane przy okazji biegu czy zbiórki w ramach Niedzieli Hospicyjnej przeznaczane są na odnawianie sprzętu, którym się posługujemy w opiece paliatywnej, czy zakup chociażby opatrunków odleżynowych – wyjaśnia br. Łukasz. – Bieg jest także swego rodzaju świętem pracowników, wolontariuszy. Odbywa się w bardzo radosnej atmosferze. Pomaga przełamywać pewne tabu wokół hospicjum. Bywa ono kojarzone z ponurą „umieralnią”. Tymczasem jest to miejsce, gdzie staramy się o jak najlepszą jakość życia chorych, o to, by do samego końca wypełnione było radością, nadzieją.

W 2017 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 41 987 zł.

Wrocławscy bonifratrzy zapraszają do biegania, a wcześniej do modlitewnego przeżycia Dnia Chorego. 11 lutego podczas Mszy św. o 10.00 i 11.30 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Traugutta we Wrocławiu będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama