Nowy numer 44/2020 Archiwum

Potrzebni porządkowi

Piesza Pielgrzymka Wrocławska potrzebuje wolontariuszy, którzy pomogą w przeprowadzeniu kolumny pieszych pątników z Wrocławia na Jasną Górę w sierpniu tego roku.

Sprawa jest dość istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od kilku lat sytuacja kadrowa tzw. zielonych nie zmienia się, jednak już dziś odpowiedzialni zauważają potrzebę rekrutacji i szkolenia nowych osób. Chodzi o to, by zagwarantować Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej doświadczonych porządkowych na kolejne lata. Aby było to możliwe, nowe osoby, oprócz specjalnych kursów kierowania ruchem drogowym, muszą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

- W związku z tym już w najbliższą sobotę (17 lutego) zapraszamy potencjalnych kandydatów do naszej służby na spotkanie. Rozpoczynamy o godz. 9.30 w kościele św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej - zachęca główny porządkowy Karol Żyromski. Zostaną wówczas przybliżone zasady rekrutacji i terminy szkoleń. - To będzie też okazja do pierwszej integracji - dodaje.

K. Żyromski zachęca też do udziału w corocznym rajdzie porządkowego i lektora, który potrwa od 1 do 3 czerwca. Szczegóły będą znane w późniejszym terminie.

Do służby porządkowej zaproszeni są mężczyźni w wieku co najmniej 18 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama