GN 28/2018 Archiwum

Potrzebni porządkowi

Piesza Pielgrzymka Wrocławska potrzebuje wolontariuszy, którzy pomogą w przeprowadzeniu kolumny pieszych pątników z Wrocławia na Jasną Górę w sierpniu tego roku.

Sprawa jest dość istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od kilku lat sytuacja kadrowa tzw. zielonych nie zmienia się, jednak już dziś odpowiedzialni zauważają potrzebę rekrutacji i szkolenia nowych osób. Chodzi o to, by zagwarantować Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej doświadczonych porządkowych na kolejne lata. Aby było to możliwe, nowe osoby, oprócz specjalnych kursów kierowania ruchem drogowym, muszą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

- W związku z tym już w najbliższą sobotę (17 lutego) zapraszamy potencjalnych kandydatów do naszej służby na spotkanie. Rozpoczynamy o godz. 9.30 w kościele św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej - zachęca główny porządkowy Karol Żyromski. Zostaną wówczas przybliżone zasady rekrutacji i terminy szkoleń. - To będzie też okazja do pierwszej integracji - dodaje.

K. Żyromski zachęca też do udziału w corocznym rajdzie porządkowego i lektora, który potrwa od 1 do 3 czerwca. Szczegóły będą znane w późniejszym terminie.

Do służby porządkowej zaproszeni są mężczyźni w wieku co najmniej 18 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma