Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ten wyjazd się (nie) opłaca?

Jeszcze tylko do końca lutego Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przyjmuje zgłoszenia do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu przyszłego roku.

Wydaje się, że do przyszłorocznych ŚDM w Ameryce Środkowej pozostało jeszcze mnóstwo czasu, jednak ze względu na wiele formalności, trzeba się spieszyć z podejmowaniem decyzji.

- To wszystko jest spowodowane potrzebą wyczarterowania samolotów. Założyliśmy, że z naszej archidiecezji do Panamy wyruszy ok. 50 osób i tyle miejsc zarezerwowaliśmy. Do tej pory zgłosiło się i potwierdziło wyjazd ok. 20 osób, mamy więc jeszcze trochę do zagospodarowania - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wyjazd do Panamy w styczniu 2018 r. będzie dla młodych Polaków prawdziwym wyzwaniem nie tylko logistycznym, ale przede wszystkim finansowym. - Ten wyjazd z ludzkiego punktu widzenia się nie opłaca. Koszt biletów i pakietu uczestnika wyniesie maksymalnie 8,5 tys. zł. To dużo, zwłaszcza, że w innym terminie do Panamy można polecieć znacznie taniej. W tym przypadku nie ma również gwarancji, że nie będziemy nocować w jakiejś szkole na karimacie i w śpiworze - mówi ks. Kowal.

Podkreśla przy tym jak ważna jest świadomość, że ŚDM to spotkanie z Bogiem i ludźmi, którego nie da się zmierzyć żadnymi pieniędzmi.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/kierunek-panama. Pytania można również przesyłać na adres: sdm@archidiecezja.wroc.pl.

Posłuchaj piosenki, która jest oficjalnym hymnem przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży:

Himno Oficial de la JMJ Panamá 2019 - Hágase en mí, según tu palabra
Jornada Mundial de la Juventud Panamá 2019

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama