Nowy numer 46/2018 Archiwum

Sakrament mocy

– Nie ma takiego cierpienia, w którym chrześcijanin nie usłyszałby od Chrystusa: „Jestem z tobą!” – mówił bp Siemieniewski.

Głównym punktem programu wrocławskich obchodów Światowego Dnia Chorego była Eucharystia w archikatedrze wrocławskiej 9 lutego.

Przewodniczył jej bp Andrzej Siemieniewski. Najbardziej potrzebującym został udzielony sakrament namaszczenia chorych. – Choroby rzeczywiście utrudniają przeżywanie radości, ale jej nie umożliwiają – mówił biskup Andrzej. Wyjaśniał, że piąty sakrament czasami zgodnie z wolą Pana Boga przynosi zdrowie, czasem poprawę w ciężkiej chorobie, ale z całą pewnością za każdym razem Pan Bóg udziela mocy do życia pełnią chrześcijaństwa w takim stanie zdrowia, w jakim jesteśmy. – Nie ma takiej sytuacji, w której chrześcijanin nie usłyszałby od Pana Boga: umiłowałem cię! Nie ma takiej choroby, w której chrześcijanin nie usłyszałby od Chrystusa: jestem z tobą! Nie ma takiej choroby, w której chrześcijanin nie odczułby obecności Maryi w swoim życiu – nauczał bp Andrzej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy