Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zakończyło się święto małżonków

Miasto Wrocław po raz pierwszy włączyło się w kampanię społeczną Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw. Wydarzenie trwało od 7 do 14 lutego.

Aktywny udział w święcie wzięło ok. 40 par, które zainteresowały się darmową ofertą przygotowaną przez różne podmioty. - Od 26 maja do 23 czerwca mamy wielkie święto rodziny we Wrocławiu, brakowało jednak wydarzenia dedykowanego wyłącznie małżonkom. Stąd pomysł włączenia się w ogólnopolską kampanię społeczną mająca na celu promowanie i umacnianie tej szczególnej więzi - mówi Katarzyna Jurkowska odpowiedzialna za organizację wydarzenia we Wrocławiu.

Co się działo? W poradni rodzinnej przy parafii pw. św. Karola Boromeusza i przy klasztorze dominikanów odbyły się warsztaty, które w różny sposób podejmowały problem wyrażania miłości. Prowadzące poradnię rodzinną Wrocławskie Stowarzyszenie na Na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Bajka", Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii "Evolutio", Stowarzyszenie „Familandia” zaproponowały konsultacje z psychologami, pedagogami i terapeutami.

Dzięki zaangażowaniu organizacji prowadzących poradnictwo rodzinne oraz inne zadania z zakresu wsparcia rodziny udało się w bardzo krótkim czasie opracować ciekawy program. - Największy sukces odniósł sobotni wieczór dla zakochanych małżonków z oryginalną propozycją, przygotowaną przez poradnię rodzinną przy parafii pw. św. Andrzeja Apostoła na Stabłowicach. W konferencji, warsztacie, konkursie wiedzy o swoim małżeństwie, oraz romantycznej randce przy świecach uczestniczyło 14 par. Dużym powodzeniem cieszyły się także warsztaty „Budowanie dobrych relacji, 3 filary szczęśliwego związku" prowadzone przez Aleksandrę Mroczko psychologa, coacha, autorkę "Pudełka dla par" - gry wzmacniającej relację - dodaje.

Pierwszy tydzień małżeństw we Wrocławiu odbył się dzięki inicjatywie i organizacyjnemu wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama