Nowy numer 23/2021 Archiwum

Rekolekcje ze św. Józefem

Przeżywane w ciszy, odbędą się w domu sióstr boromeuszek w Małuszynie k. Trzebnicy w dniach 2-4 marca.

Rozpoczną się w piątek o 18.00. Poprowadzi je ks. Hubert Kaliszewski SDS. Informacje i zgłoszenie: klasztormaluszyn@gmail.com; tel. 695 912 532

Rekolekcje w ciszy w Małuszynie mają swoich stałych bywalców. Co ich tam przyciąga? Oto fragment refleksji uczestniczki poprzedniego spotkania:

„Jedzie się na te rekolekcje w ciszy do Małuszyna po coś. Ale po co? Za każdym wyjazdem po coś innego. Pragniemy spotkań. Pragniemy zrozumienia. Pragniemy rozmowy, ale w ciszy. My, bywalcy, już trochę nauczyliśmy się rozmowy w ciszy - fajny paradoks!!!!!! Teraz też były w ciszy rekolekcje. Słychać jednak było we wnętrzu ostry łomot. To „porąbani” - przez ludzi, a popularnie mówimy „przez życie” - pozwalali rozwalać swoją „karoserię”. Piękną dla oka ludzi. Dumni z jej lśniącego wyglądu. Ale miejsce pod nią jest niedostępne dla „obcych”. Jest tylko nasze. Po co inni mają widzieć nasz wewnętrzny bałagan? Ale ta cisza pozwoliła na rozpoczęcie sprzątania i też w ciszy wewnętrznej. Rekolekcje dały nam „miotełki kubełki, szufelki”, aby zrobić porządek (…). Pokazały, że skoro Maria Magdalena, anonimowa nierządnica, ślepiec, itd., potrafili zaufać JEMU - Jezusowi i uporządkowali to, co po ludzku „nieuporządkowywalne”, to i my możemy na nowo umeblować własne wnętrze”. H.K.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama