Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przedpremierowy pokaz specjalny o kapelanie wyklętym

Zapraszamy do kina na film "Gurgacz" opowiadający o jezuicie w antykomunistycznej partyzantce. Można już rezerwować miejsca!

To już kolejne spotkanie z cyklu "Do kina z Gościem". Tym razem włączamy się we wrocławskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i w przeddzień 1 marca zapraszamy na niezwykły film.

Kto z nas kojarzy postać o. Władysław Gurgacza ps. "Sem"? To jezuita, uczestnik podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej i kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Młody kapłan reprezentował duchowość ignacjańską oraz radykalizm św. Andrzeja Boboli.

W Krynicy, gdzie pracował, wygłaszał w powojennych latach patriotyczne kazania, które przyciągały ludzi, dlatego komunistyczna władza dwukrotnie próbowała go zamordować. Na szczęście, były to nieudane próby, które jednak dały o. Gurgaczowi do myślenia. Postanowił dłużej nie ryzykować i wstąpił do do konspiracyjnej organizacji Polska Podziemna Amia Niepodległościowa, która nie zgadzała się na zaprowadzenie komunistycznych rządów w Polsce i poprzez walkę starała się doprowadzić do odzyskania przez kraj niepodległości.

Kinowy pokaz specjalny filmu "Gurgacz" rozpocznie się 28 lutego o godzinie 19 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki (galeria handlowa na pl. Grunwaldzkim).

Na początku zaplanowaliśmy spotkanie z gościem specjalnym, związanym z tematyką żołnierzy niezłomnych. Po krótkim wprowadzeniu w temat rozpoczniemy seans.

Dla wszystkich bilety do kupienia w kasach Multikina już od dziś za 11 złotych po podaniu hasła "Gość Niedzielny". Miejsca można rezerwować TUTAJ.

ZOBACZ TRAILER:
GURGACZ Kapelan Wyklętych | Oficjalny zwiastun
Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne

Przedpremierowy pokaz specjalny o kapelanie wyklętym   Partyzanci PPAN ze swoim kapelanem, o. Gugarczem, przed Mszą Święta polową, maj 1949 r. IPN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama