Nowy numer 44/2020 Archiwum

O. J. Bashobora wkrótce we Wrocławiu

W czerwcu będzie można wziąć udział w dwóch prowadzonych przez ojca spotkaniach: Archidiecezjalnych Rekolekcjach Charyzmatycznych oraz rekolekcjach dla małżonków.

Pierwsze z nich, pod hasłem „Kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie” (Ap 22, 17), odbędą się w Hali Orbita  we Wrocławiu 9 i 10 czerwca (zapisy wkrótce na www.nabierzcieducha.pl); drugie – dla małżonków – od 14 do 17 czerwca, we Wrocławskim Centrum Kongresowym (zapisy już trwają na www.rdm.jezusnastadionie.pl).

Nowością we Wrocławiu będzie ta druga propozycja. – Przez wiele lat, w czasie dużych rekolekcji z udziałem o. J. Bashobory, podchodziły do ojca pary które nie mogły mieć dzieci z prośbą o modlitwę – mówi s. Tomasza Potrzebowska CSC, która koordynuje wizyty o. Johna w Polsce. – Pierwsze rekolekcje specjalnie dla małżeństw zostały więc zorganizowane specjalnie dla tych par, które miały problemy z płodnością. Ich uczestnikom urodziło się potem mnóstwo dzieci, przysyłano mi piękne zdjęcia noworodków… Ogólne rekolekcje z o. Bashoborą kończą się składaniem świadectw. Zawsze wtedy wychodzili na środek ludzie z maluszkami na rękach albo panie w widocznej ciąży, mówiąc że doczekali się potomstwa po wspomnianych rekolekcjach dla par zmagających się z niepłodnością. Z czasem zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę i zorganizować rekolekcje dla wszystkich małżeństw – czy to mających problemy z poczęciem dziecka czy z relacjami. Konferencje dotyczą po prostu tematyki małżeńskiej. Jest też prowadzona modlitwa przed Najświętszym Sakramentem – w intencji uzdrowienia duchowego i fizycznego, naprawienia relacji, uleczenia ran pozostałych po jakichś wydarzeniach z historii życia.

Siostra dodaje, że czymś charakterystycznym dla takich rekolekcji jest blok medyczny. Obecni są lekarze, którzy przekazują konkretne medyczne informacje – dotyczące płodności, ale też ogólnie profilaktyki zdrowotnej, dbania o zdrowie dzieci, ale też i samych małżonków. – Lekarze przekazują też zwykle informacje o in vitro – prawdę o tych zabiegach. Bywało, że ludzie ze zdziwieniem odkrywali, ile dzieci musi zostać zabitych, by być może jedno się urodziło. Słyszą także o wpływie długotrwałego stosowania antykoncepcji na płodność czy o znaczeniu odpowiedniej diety – dodaje siostra. – W zeszłym roku po takich rekolekcjach podszedł do nas pewien pan w podeszłym wieku. „Pierwszy raz doświadczyłem Pana Jezusa i wreszcie wiem, czym jest małżeństwo” – mówił; a na oko miał kilkadziesiąt lat stażu małżeńskiego. Warto zauważyć, że rekolekcje odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia – wokół znajdują się piękne tereny sprzyjające spacerom i dialogom małżeńskim w plenerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama