Nowy numer 44/2020 Archiwum

Popłyń do Aleppo

We Wrocławiu akcja będzie miała miejsce 3 marca od godziny 8 do 20 na pływalni przy ul. Zemskiej 16 c. Udział może wziąć każdy chętny.

W największych miastach w Polsce w dniach od 24 lutego do 4 marca odbędzie się akcja „Płyniemy do Aleppo". To nie tylko gest solidarności ale i realne wsparcie dla mieszkańców Aleppo, które organizuje Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis"..

Ideą projektu jest przepłynięcie wspólnymi siłami na kilku basenach w Polsce dystansu dzielącego Warszawę od Aleppo, czyli 2410 km.

Głównym celem akcji jest przypomnienie o Aleppo, które pojawiało się w mediach, gdy toczyły się w mieście walki, a które także dzisiaj, gdy cierpi skutki wojny, potrzebuje naszej pamięci.

„Dom Wschodni" utrzymuje stały kontakt z ojcem Firasem Lufti, franciszkaninem prowadzącym ośrodek „Terre Sainte", który jest schronieniem dla chrześcijan Aleppo i w którym obecnie prowadzone są liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży pomagające im uporać się z wojenną traumą.

Marzeniem ojca Firasa i wolontariuszy pracujących dla najmłodszych mieszkańców Aleppo w „Terre Sainte" jest wybudowanie na terenie ośrodka basenu. Bez pomocy z zewnątrz nie są w stanie tego zrobić.

Podczas realizacji akcji „Płyniemy do Aleppo" prowadzona będzie zbiórka na na budowę basenu w Aleppo w celu przywrócenia dzieciom i młodzieży czasu dzieciństwa, żeby nie były tylko „dziećmi wojny", z których wyrosną „dorośli wojny", ale żeby jak wszystkie dzieci w Polsce i krajach cieszących się pokojem mogły przeżywać normalny czas dzieciństwa.

We Wrocławiu akcja będzie miała miejsce 3 marca od godziny 8 do 20 na pływalni w Szkole Podstawowej nr 113 im Adama Rapeckiego przy ul. Zemskiej 16 c. Udział może wziąć każdy chętny. Wystarczy, że przepłynie dowolny dystans. Rejestracja TUTAJ.

Podczas trwania akcji "Płyniemy do Aleppo" na terenie pływalni będzie prowadzona zbiórka na budowę basenu dla młodych z Aleppo. Pieniądze na ten cel można przekazać też przez wpłatę na konto fundacji, a od 25 lutego - przez "zakup przepłyniętych kilometrów".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama