Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trwa konkurs o św. Janie Pawle II

Największy w Polsce Konkurs Papieski jest organizowany przez Instytut Tertio Millennio od 14 lat. Jego celem jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Polaka wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju".

Konkurs składa się z kilku etapów. Pierwszy, trwający do 11 marca, polega na rozwiązaniu quizu on-line. Można go rozwiązać z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu. W tym celu należy się zarejestrować na stronie www.konkurspapieski.pl, klikając w zakładkę "Weź udział w konkursie". Do kolejnego etapu zakwalifikują się wszyscy, którzy udzielą minimum 51 proc. poprawnych odpowiedzi (11 na 20 pytań).

Drugi etap  zaplanowano na 19 marca. Będzie to test on-line wielokrotnego wyboru. Atrakcyjność tego etapu polega na tym, że wszyscy uczestnicy rozwiązują go w jednym momencie. Uczniowie wypełniają test złożony z 30 pytań w czasie 30 minut. Jest on także trudniejszy pod względem merytorycznym. Około 20 osób (w zależności od wyników testu) z każdego regionu z najwyższą liczbą punktów przechodzi do etapu III.

Kolejny etap potrwa od 21 marca do 12 kwietnia. Zadaniem konkursowym będzie napisanie eseju na jeden spośród kilku tematów podanych na stronie internetowej www.konkurspapieski.pl. Autorzy najlepszych prac w każdym regionie zostaną zaproszeni do udziału w rundzie finałowej 19 maja. Ich zadaniem będzie obrona eseju przed specjalnie powołaną do tego komisją. Zwycięzcy Konkursu w poszczególnych regionach w nagrodę wyjeżdżają na wycieczkę do Rzymu.

XIV edycja Konkursu Papieskiego została objęta patronatem m.in.: abp. Józefa Kupnego - metropolity wrocławskiego, abp. Wojciecha Polaka - Prymasa Polski, Kard. Stanisława Dziwisza oraz Bp. Marka Mendyka - Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama