Nowy numer 42/2019 Archiwum

Młodzi znawcy Benedykta XVI i papieża Franciszka

Zakończył się etap diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Troje uczniów będzie reprezentować naszą archidiecezję na ogólnopolskim etapie w Łodzi.

Odbędzie się on 5-7 kwietnia. Weźmie w nim udział 3 uczniów z naszego regionu: Natalia Męczywór z LO Sióstr Urszulanek, Alicja Kotuła z VII LO we Wrocławiu oraz Łukasz Leszczyszyn z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu.

Olimpiadę rozpoczął etap szkolny, który odbył się 29 listopada 2017 r. Wzięło w nim udział 356 uczniów z 31 szkół Wrocławia i całej archidiecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 62 uczniów z 28 szkół ponadgimnazjalnych. Każdy jego uczestnik otrzymał książkową biografię papieża Franciszka.

Tegorocznej XXVIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej towarzyszy temat: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. – Wartością olimpiady jest zwłaszcza to, że młodzież poznaje nauczanie papieży – mówi ks. Krzysztof Borecki, dyrektor Wydziału Katechetycznego wrocławskiej kurii. – Uczestnicy OTK zgłębiali zarówno papieskie dokumenty, encykliki, adhortacje, jak i homilie, wypowiedzi papieskie z różnych okazji. Przekrój pytań był ogromny. Nie brakowało osób, które świetnie sobie z nimi poradziły. Wśród młodzieży nie brak, jak się okazuje, pasjonatów teologii.

Olimpiada ma już swoją długoletnia tradycję. Co roku za jej organizację odpowiadają Wydziały Katechetyczne poszczególnych diecezji.

Młodzi znawcy Benedykta XVI i papieża Franciszka   Do diecezjalnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z 31 szkół Arkadiusz Cichosz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL