Nowy numer 50/2018 Archiwum

Z Archiwum B

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" - powtórzyli za św. Hieronimem organizatorzy nowego cyklu w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most".

Spotkania mają pomóc w prawidłowym interpretowaniu oraz odkrywaniu biblijnej mądrości prowadzącej do Jezusa.

Jako pierwszy w "mostowej" Stolarni zagościł ks. Rajmund Pietrzkiewicz, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Jego prelekcja pt. "Katolickie spojrzenie na Biblię" miała pokazać słuchaczom, jak należy interpretować Pismo Święte i dlaczego ramy interpretacyjne w ogóle są ustalane. Można było dowiedzieć się, jak ustalono biblijny kanon oraz skąd właściwie wiadomo, że konkretne księgi pisane były pod natchnieniem Ducha Świętego.

...i zasłuchani studenci   ...i zasłuchani studenci Małgorzata Zadrożna

- Po konferencji pojawiło się wiele pytań do naszego gościa. Bardzo nas to cieszy jako organizatorów, bo to oznacza, że trafiliśmy w zapotrzebowanie studentów - powiedział Adam Bajerowicz, jeden z organizatorów. Jaki pomysł przyświecał stworzeniu nowego cyklu spotkań biblijnych? - Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób interpretować sformułowania, które w dzisiejszych czasach brzmią kontrowersyjnie, ale gdy były pisane, były bardzo trafne - wyjaśnia. - Nauczymy się rozróżniać fragmenty budzące skrajne odczucia i poznamy przyczyny ich powstawania.

Z pewnością wtorkowe spotkania w "Moście" pomogą zagłębić się nie tylko w treść Pisma Świętego, ale również dostrzec własne przeżycia towarzyszące słuchaniu Bożego słowa.

Kolejne otwarte spotkanie 13 marca o 20.15 w SDA "Most" na pl. Grunwaldzkim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy