Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z Archiwum B

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" - powtórzyli za św. Hieronimem organizatorzy nowego cyklu w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most".

Spotkania mają pomóc w prawidłowym interpretowaniu oraz odkrywaniu biblijnej mądrości prowadzącej do Jezusa.

Jako pierwszy w "mostowej" Stolarni zagościł ks. Rajmund Pietrzkiewicz, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Jego prelekcja pt. "Katolickie spojrzenie na Biblię" miała pokazać słuchaczom, jak należy interpretować Pismo Święte i dlaczego ramy interpretacyjne w ogóle są ustalane. Można było dowiedzieć się, jak ustalono biblijny kanon oraz skąd właściwie wiadomo, że konkretne księgi pisane były pod natchnieniem Ducha Świętego.

Z Archiwum B   ...i zasłuchani studenci Małgorzata Zadrożna

- Po konferencji pojawiło się wiele pytań do naszego gościa. Bardzo nas to cieszy jako organizatorów, bo to oznacza, że trafiliśmy w zapotrzebowanie studentów - powiedział Adam Bajerowicz, jeden z organizatorów. Jaki pomysł przyświecał stworzeniu nowego cyklu spotkań biblijnych? - Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób interpretować sformułowania, które w dzisiejszych czasach brzmią kontrowersyjnie, ale gdy były pisane, były bardzo trafne - wyjaśnia. - Nauczymy się rozróżniać fragmenty budzące skrajne odczucia i poznamy przyczyny ich powstawania.

Z pewnością wtorkowe spotkania w "Moście" pomogą zagłębić się nie tylko w treść Pisma Świętego, ale również dostrzec własne przeżycia towarzyszące słuchaniu Bożego słowa.

Kolejne otwarte spotkanie 13 marca o 20.15 w SDA "Most" na pl. Grunwaldzkim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL