Gość Zielonogórsko-Gorzowski 24/2021 Archiwum

Wielkie Dni w Małuszynie

Chcesz przeżyć Triduum Paschalne głębiej, uważniej, pełniej? Możesz spędzić ten czas w domu zakonnym sióstr boromeuszek koło Trzebnicy.

Czwartek rozpocznie wchodzenie w Tajemnice Paschalne. Spotkanie poprowadzi ks. Bogdan Giemza SDS. W planach jest wprowadzenie w dany dzień, czas modlitwy, wspólnego szykowania posiłków, bycia przy Panu.

Celebracja Triduum Paschalnego:

  • Wielki Czwartek – 18.00,
  • Wielki Piątek – 18.00,
  • z piątku na sobotę planowana jest całonocna Adoracja przy Grobie Pańskim,
  • Wigilia Paschalna – 20.00,
  • Niedziela Wielkanocna – 6.00.

„Jeśli [będziesz przeżywać Triduum Paschalne] w Małuszynie, to możesz nazwać to szczęściem lub siebie szczęściarzem. Tam, pośród wiejskiej przyrody, w zacisznej atmosferze klasztoru sióstr boromeuszek bardzo głęboko w nas »wchodzi« uczucie oczekiwania i pragnienie towarzyszenia Jezusowi w drodze na Golgotę. Tam znajdziesz możliwość »ukrycia się«, aby w głębi swego jestestwa iść z cierpiącym Jezusem w Drodze Krzyżowej. Tam też rodzi się w nas ogromna radość z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. To tam jedyny dzwonnik na Dolnym Śląsku – s. Joanna – uderzając młotkiem wielofunkcyjnym w oryginalny dzwon związany ze Służbą Zdrowia w Polsce, obwieszcza wsi i światu cud Zmartwychwstania (…)” – zachęca jedna z uczestniczek minionych świątecznych spotkań u sióstr boromeuszek.

Ci, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w całym Triduum, mogą indywidualnie ustalić swój czas pobytu w Małuszynie. Ofiara – 50 zł za dzień pobytu, zgłoszenia – e-mail: klasztormaluszyn@gmail.com, tel. 695 912 532, 71 312 18 53.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama