Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wielkopostne warsztaty dla dzieci

Tym razem do Zespołu Szkół Urszulańskich zostały zaproszone zdecydowanie mniejsze dzieci niż te, które uczą się tu na co dzień.

Dzieciom towarzyszyli oczywiście rodzice, a spotkanie przebiegało dwutorowo. Mamy i ojcowie wysłuchali wykładu dr Marii Popkiewicz-Ciesielskiej o tym, jak wychowywać dzieci "dla świata", nie dla siebie. W tym czasie ich pociechy uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Peroń (z Diakonii Dzieci Wspólnoty HalleluJah), podczas których był czas na rozmowy o byciu dobrym, o walce ze słabościami oraz na skonstruowanie korony cierniowej i papierowych kwiatków, które w trakcie Wielkiego Postu docelowo maję zastępować kolce korony.

Dzieciom w trakcie warsztatów pomagały wolontariuszki: uczennice Zespołu Szkół Urszulańskich oraz harcerki zastępu Renifer z 2. Drużyny Wrocławskiej Federacja Skautingu Europejskiego SHK "Zawisza".

Na zakończenie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, specjalnie przygotowane dla dzieci, z  "żywymi obrazami" zainscenizowanymi przez młodzież ze wspólnoty HalleluJah.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma