Nowy numer 43/2020 Archiwum

TAM w Oławie

Rozpoczęła się druga edycja Teologicznej Akademii Młodych organizowana przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Wykład inauguracyjny wygłosił Szymon Hołownia.

W sali widowiskowej Centrum Sztuki w Oławie zgromadziło się ponad 300 uczniów szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego. Tegoroczne spotkania akademii otworzył ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wraz z Tomaszem Frischmannem, burmistrzem Oławy oraz Zdzisławem Brezdeniem, starostą oławskim.

Wykład inauguracyjny pt. "Bóg, kasa i rock’n’roll" przedstawił młodym słuchaczom Szymon Hołownia. Po wykładzie był czas na zadawanie pytań i dyskusję z młodzieżą.

Posłuchaj wykładu:

Oławskie spotkania Teologicznej Akademii Młodych to już druga edycja tego projektu.

Teologiczna Akademia Młodych to unikatowa w skali krajowej inicjatywa uczelni teologicznej. Jej głównym celem jest wsparcie szkół ponadgimnazjalnych w integralnym kształceniu młodzieży, szczególnie w zakresie kształcenia humanistycznego. Wykładowcy Papieskiego Wydziału Teologicznego raz w miesiącu prowadzą zajęcia dla uczniów szkół średnich prezentując wyniki swoich badań naukowych z takich dziedzin, jak: teologia, filozofia, historia, pedagogika, teoria komunikacji społecznej, psychologia, biblistyka.

TAM w Oławie   W spotkaniu wzięło udział 300 uczniów oławskich szkół. Arkadiusz Cichosz

Każde spotkanie jest połączone z możliwością zadawania pytań przez jego uczestników oraz zabrania głosu w dyskusji na omawiane tematy.

Pilotaż Programu odbył się w roku akademickim 2016/2017 we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Wykłady miały miejsce w Oleśnicy i w Sycowie. Uczestniczyło w nim trzystu słuchaczy ze szkół ponadgimnazjalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama