Nowy numer 22/2023 Archiwum

Niedziela Młodych

O tym, że warto Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową spędzić we wspólnocie chyba nie trzeba przekonywać. Zobaczcie co przygotowali organizatorzy.

Program Niedzieli Młodych zakłada rozpoczęcie wydarzenia o 14.30. Odbędzie się wówczas procesja Niedzieli Palmowej z kościoła pw. NMP na Piasku do katedry wrocławskiej. Tam o 15.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. Następnie, o 16.30 zaplanowano posiłek, a po nim warsztaty i Strefę Miłosierdzia. Wszystko zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem (18.30).

- W tym roku zrezygnowaliśmy z występów scenicznych. Skupimy się na warsztatach, które odbędą się m.in. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz "pod czwórką" w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast Justyna Tarsa, jedna z zaangażowanych w organizację wydarzenia osób, podkreśla, że chodzi też o to, by spróbować czegoś nowego, czego dotychczas jeszcze nie było. - Na pewno nasze propozycje pokażą różnorodność Kościoła, że jest to miejsce, które nie wyklucza - o tym będą świadczyły warsztaty języka migowego - oraz, że właśnie w Kościele można doświadczyć prawdziwej wspólnoty.

Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży są słowa zaczerpnięte z orędzia papieskiego - "Nie bój się Maryjo, znalazłaś łaskę u Boga".

Program warsztatów [17.00-18.00]

  • Strefa Miłosierdzia [kościół Świętego Krzyża]

Nie bój się spotkać z Jezusem. On na Ciebie czeka. Szczególna okazja do odnowienia przyjaźni i pojednania się z Bogiem i z samym sobą. W Strefie Miłosierdzia możesz doświadczyć Bożego miłosierdzia w spowiedzi, adoracji lub osobistej rozmowie. Możesz przyjąć Jezusa jak Maryja – przypomni nam o tym obecność Monstrancji Fatimskiej. W modlitwie pomoże nam Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE.

  • Vocation cafe – każdy jest powołany  [aula PWT]

Jako młodzi ludzie każdego dnia stoimy przed mniejszymi lub większymi wyborami. Jak ich dokonywać? Pomoże nam w tym biskup Jacek Kiciński oraz osoby, które już odkryły swoje powołanie. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, co robić z naszymi talentami, aby znaleźć radość w życiu. Przy herbacie i ciastku doświadczymy także różnorodności młodego Kościoła Wrocławskiego.

  • Warsztat języka migowego [sala 3, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]

Zaprasza Fundacja FONIS

Warsztaty języka migowego - Niedziela Młodych 2018
DDM Wrocław

Warsztaty języka migowego - Niedziela Młodych 2018
DDM Wrocław

  • Warsztaty Uwielbienia Pana Boga tańcem [sala bankietowa, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]

"Chwalcie Go bębnem i w tańcu, chwalcie Go na strunach i flecie!" (Ps 150,4). Jak wielbić Boga całym ciałem? Jak bezinteresownie modlić się całym sobą? Uwielbienie Boga tańcem - tu nie będzie siedzenia na kanapie. Warsztaty prowadzić będą Wawrzyny Plus.

  • Ecclesia Tower Band [korytarz na parterze, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]

Po co mi wspólnota? Współdziałanie? A nie mogę sam? Aktywnie i bardzo praktycznie o tym, jak ważne jest współdziałanie. Zastanowimy się, jak budować wspólnotę i jak mocno potrzebujemy siebie wzajemnie. Warsztaty poprowadzi KSM Archidiecezji Wrocławskiej.

  • Studnia – warsztaty poszukiwania głębi w kobiecości [sala 13, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]

Być kobietą - co to oznacza? W jaki sposób mogę odkrywać moje prawdziwe piękno, które ma źródło w pięknie Pana Boga? Warsztaty dla dziewczyn o poszukiwaniu i przeżywaniu kobiecości.

  • Bóg Jest, Działa [sala przy auli PWT]

Pasje i wiara. To się nie wyklucza? To można połączyć? Jak tego dokonać? Rap i kapłaństwo, skoro to się udało, to chyba nic nie jest niemożliwe. Bo Bóg jest, działa. Warsztaty poprowadzą Ślęża - Góra Tabor Młodych wraz z księdzem Jakubem Bartczakiem.

Ks. Jakub Bartczak - Bóg Jest Działa (prod.Kris Scr)
ks. Jakub Bartczak

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast