Nowy numer 49/2022 Archiwum

Drzwi otwarte do salezjańskiej radości

Wystąpienie dyrektora szkoły, koncerty, koła talentów oraz koła przedmiotowe, a także liczne punkty informacyjne. To tylko niektóre z aktywności informujących i ukazujących jaka jest salezjańska szkoła podstawowa.

Drugie w historii  Zespołu Szkół Salezjańskich "Don Bosco" we Wrocławiu Otwarte Drzwi w publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej zgromadziły zdecydowanie większą liczbę rodziców i dzieci niż przed rokiem.  

Przede wszystkim w tym dniu goście Salezu mogli porozmawiać z nauczycielami jak i uczniami. Dało to im doskonałą okazję uzyskania potrzebnej wiedzy. Dopełnieniem stały się licznie obecne koła. Wśród nich między innymi garncarskie, astronomiczne, misyjne, językowe, filmowe, orkiestra instrumentów smyczkowych i orkiestra dęta, a także koła przedmiotowe.

Mocnym akcentem były także prezentacje sportowe na czele z sekcją jazdy na rolkach, czy też piłki nożnej, koszykowej i siatkowej realizowane przy współpracy z działającą w szkole Salezjańską Organizacją Sportową SALOS. Jak mówił w początkowym wystąpieniu dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak: „Mocne strony Salezjańskie Szkoły Podstawowej to nie tylko wysoki poziom nauczania, rozwój talentów czy też umiejętności językowych, ale zwłaszcza panująca w szkole radość. To ona jest fundamentów wszelkiego wzrastania i rozwoju naszych uczniów”.

Obecnie w całym zespole uczy się 487 uczniów. W szkole podstawowej planowane jest otwarcie klas 0,1,4 oraz 7. Rekrutacja trwa.

Od 1 września 2018 roku salezjanie planują także otwarcie technikum z kierunkami mechanicznym i elektronicznym oraz Szkoły Branżowej I stopnia w zawodach kucharz, piekarz, fryzjer, obsługa hotelowa. Otwarte Drzwi w publicznym Liceum Salezjańskim odbędą się w najbliższą sobotę 24 marca o godz. 10 przy ul. Prusa 78.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy