Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie lękajcie się!

– Wiem, że jesteście wyczuleni na brak szczerości, na fałsz, obłudę. Dlatego, proszę, zachowajcie tę wrażliwość – mówił podczas Niedzieli Młodych abp Józef Kupny.

Na początku spotkania ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży, przypomniał, że hasłem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży są słowa: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana”, i że jest to nieustannie wołanie Boga do każdego z nas.

Zaznaczył, że odwaga nie jest tym samym co brak strachu, ale działanie zgodnie z wolą Boga w tym, co przynosi codzienność. – Jesteśmy tutaj razem jako młody Kościół wrocławski i wspólnie chcemy się uczyć, jak odważnie podejmować życiowe decyzje. Chcemy, jak podpowiada nam papież Franciszek w orędziu na 33. Światowe Dni Młodzieży, wpatrywać się w Maryję, która pokonała swój strach i odpowiedziała na wołanie Boga – mówił. Arcybiskup Józef Kupny podczas homilii zaznaczył, że Jezus wielokrotnie w Ewangelii wzywa nas do tego, byśmy nie byli obłudni. – Chrystus zaprasza, byśmy byli zawsze prawdziwi – przekonywał. Metropolita wrocławski również odwołał się do orędzia papieskiego i przypomniał, że Maryja, gdy podejmowała najważniejszą decyzję w swoim życiu, była bardzo młodą dziewczyną. Tłumaczył, że odpowiadając Bogu „tak”, rozpoczęła największą przygodę swojego życia. Bóg jej zaufał, że sobie z tym wszystkim poradzi. Ksiądz arcybiskup przekonywał, że to nas utwierdza, iż nie ma On uniwersalnego programu dla wszystkich, a wręcz przeciwnie: – Bóg dla każdego ma indywidualny plan i każdemu z was Pan Bóg ufa i zaprasza do wspólnej przygody. Do każdego mówi też: „Nie bój się! Bo zawsze jestem z Tobą”. Po Eucharystii na uczestników spotkania czekało mnóstwo propozycji. Mogli posilić się pożywną grochówką, korzystając z „poczęstunku w Józefowie” – na dziedzińcu pałacu arcybiskupiego; udać się do Strefy Miłosierdzia, do Vocation Cafe (kawiarenki powołaniowej) czy na jeden z kilku warsztatów. – Pomysł na tegoroczną Niedzielę Młodych pochodzi od samej młodzieży. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od września – mówi ks. Zbigniew Kowal. – Najważniejszym miejscem była Strefa Miłosierdzia w kościele pw. Krzyża Świętego, gdzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Monstrancji Fatimskiej. Ta monstrancja pokazywała, jak Maryja jest blisko Jezusa i do jakiej bliskości jesteśmy zaproszeni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama