Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rozlicz PIT na zakupach

Jeszcze tylko do końca kwietnia można składać roczne zeznanie podatkowe PIT. Nie wiesz, jak wypełnić formularz? W najbliższy weekend pomogą w tym pracownicy administracji skarbowej.

W piątek i sobotę, 6 i 7 kwietnia, od 12.00 do 20.00, będzie można wysłać PIT podczas zakupów. Akcja organizowana przez Krajową Administrację Skarbową odbywa się w wybranych centrach handlowych na terenie całej Polski. Na Dolnym Śląsku pracownicy administracji skarbowej będą czekali na klientów w:

  • Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu,
  • Alei Bielany na Bielanach Wrocławskich,
  • Galerii Piastów w Legnicy,
  • Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze,
  • Galerii Świdnickiej w Świdnicy,
  • Galerii Głogów w Głogowie,
  • Galerii INBAG w Lubaniu.

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu oraz urzędów skarbowych. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Ponadto udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Ponad to pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy może skorzystać z pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć.

Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama