Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. prof. Antoni Młotek

Kapłan odszedł do Pana 2 kwietnia. Pracował m.in. jako prefekt Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Śp. ks. prof. Młotek urodził się 23 października 1940 r. w Dawidowie w archidiecezji lwowskiej, a święcenia kapłańskie przyjął w Głogowie w 1963 r.

Pracował jako wikariusz, prefekt seminarium i kapelan sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu. Był wykładowcą teologii moralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym, gdzie pełnił funkcję kierownika Katedry Teologii Moralnej Ogólnej, był też sędzią w Metropolitalnym Sądzie Duchownym.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 7 kwietnia o 11.00 w katedrze wrocławskiej. Uroczystościom przewodniczyć będzie abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Po Eucharystii trumna z ciałem zostanie przewieziona do kościoła pw. NMP Różańcowej w Kiełczowie i złożona do grobu na cmentarzu parafialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL