Nowy numer 5/2023 Archiwum

Ministranci na start

Już po raz 12. na terenie opactwa pocysterskiego w Henrykowie, 21 kwietnia, odbędzie się Spartakiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej o puchar przechodni metropolity wrocławskiego.

Zanim rozpoczną się zmagania czysto sportowe, ministranci i lektorzy spotkają się na Eucharystii w henrykowskiej bazylice.

Zawody będą rozgrywane, podobnie jak w ubiegłych latach, w trzech kategoriach wiekowych - podstawówka, gimnazjum (7 klasa szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum) i szkoły ponadgimnazjalne. Rozgrywki obejmują kilka konkurencji: piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy, szachy, a także indywidualne biegi przełajowe i sztafety. Puchar przechodni metropolity wrocławskiego trafi w ręce ministrantów z parafii, którzy w łącznej klasyfikacji zdobędą najwięcej punktów. Tytułu sprzed roku broni drużyna reprezentująca parafię pw. św. Michała Archanioła z Wrocławia.

Oprócz pucharu nagrody są przyznawane za udział i zajęcie miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach. W poprzednich zawodach wzięło udział ok. 170 chłopców z 16 parafii.

Co istotne, wpisowe wynosi 5 zł od osoby w przypadku zgłoszeń, które wpłyną do poniedziałku 9 kwietnia oraz 10 zł, gdy zgłoszenie nastąpi w terminie późniejszym. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie obiadu dla uczestników zawodów.

Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach Sportowych musi posiadać przy sobie legitymację szkolną. W przypadku braku legitymacji, podczas weryfikacji wieku, może nastąpić dyskwalifikacja zawodnika lub drużyny. Regulamin spartakiady oraz szczegóły organizacyjne są dostępne na stronie www.henrykow.archidiecezja.wroc.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Zgłoszeń dokonują księża opiekunowie.

Podczas spartakiady będzie możliwość odbycia indywidualnego spotkania rekrutacyjnego dla kandydatów do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz ich rodziców. Dyrekcja szkoły umożliwi też obejrzenie bazy szkoły i internatu.

Czytaj relację z ubiegłego roku:

Obejrzyj zdjęcia z ubiegłego roku:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy