Merytoryczna i przydatna wiedza na temat procesu wyborczego oraz realiów bycia samorządowcem - o tym na Kongresie Nowego Samorządu w C.H. Zajezdnia. Udział jest bezpłatny, trwa rejestracja.
Doświadczenia kolejnych wyborów samorządowych pokazują, że chęć zaangażowania się w politykę na szczeblu lokalnym przejawia coraz więcej ludzi młodego pokolenia, którzy - jakkolwiek często zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności - wcześniej nie mieli okazji współdecydowania o losach swojej okolicy - mówi Grzegorz Kowal, dyrektor programowy kongresu.
Jego zdaniem nierzadko w ślad za decyzją o starcie w wyborach idzie sukces wyborczy. - Cztery lata temu w 2014 roku aż 190 nowowybranych prezydentów, burmistrzów i wójtów nie ukończyło 35 roku życia. Wspólnie z rzeszą nowych radnych stworzyli liczący się, świeży głos w polskim samorządzie terytorialnym - informuje G. Kowal.
Jak stwierdza, wszystko wskazuje na to, że po tegorocznych, jesiennych wyborach, dopływ „świeżej krwi” do lokalnej polityki będzie co najmniej porównywalny.
- Dlatego, aby choć trochę przygotować tych ludzi na to, co ich czeka, organizujemy w dniach 13-15 kwietnia Kongres Nowego Samorządu, który, uzbrajając przyszłych potencjalnych samorządowców w wiedzę i praktyczne umiejętności, lepiej przygotuje ich do pełnienia ważnych funkcji publicznych - wyjaśnia Kowal.
W kongresie może wziąć udział każdy, kto planuje lub chociaż poważnie rozważa start w zbliżających się wyborach samorządowych. Całość poruszamy zarówno tematy stricte merytoryczne, dotyczące sprawowania funkcji samorządowca, jak również zagadnienia związane z etykietą, autoprezentacją i nowymi mediami.
- Zgrabnie balansujemy pomiędzy zaawansowaną wiedzą ekspercką, a błyskotliwymi lecz przydatnymi radami z życia samorządowca - zachęca dyrektor programowy.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o jak najszybsze wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Każdy z uczestników kongresu otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział w wydarzeniu oraz nabycie konkretnej wiedzy i umiejętności. Wszystkie prelekcje odbędą się w Sali Konferencyjnej Centrum Historii Zajezdnia. Również w auli oraz Bistro na terenie CH Zajezdnia będą serwowane przerwy kawowe, obiady i kolacje.
Rejestracja uczestników odbywa się TUTAJ.