Nowy numer 44/2020 Archiwum

Lwów czeka na młodzież

Za trzy tygodnie odbędzie się za naszą wschodnią granicą Regionalne Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Jest jeszcze możliwość wyjazdu.

Przypomnijmy. Bracia z Taizé podczas niedawnego Europejskiego Spotkania Młodzieży w Bazylei zaprosili młodzież wschodniej i środkowej części kontynentu, by przyjęli zaproszenie od Ukraińców i odwiedzili Lwów na przełomie kwietnia i maja. Nasi sąsiedzi od lat stanowią jedną z liczniejszych grup uczestniczących w dorocznych zjazdach i od dłuższego czasu prosili, by jedno ze spotkań bracia zorganizowali właśnie w ich kraju.

Ich marzenie ziści się w dniach 27 kwietnia do 1 maja. Według szacunków organizatorów, spodziewanych jest ok. 5 tys. młodych.

Propozycja wydaje się warta uwagi tym bardziej, że kolejne ESM odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia w odległym Madrycie. Odległość, długość podróży i jej koszty niewątpliwie spowodują, iż m.in. z Polski przyjedzie mniej młodzieży. Lwów wydaje się więc dobrą propozycją pod względem turystycznym, ale przede wszystkim duchowym. W programie są wspólne modlitwy, rozmowy w międzynarodowych grupach, różnego rodzaju warsztaty. Organizatorzy zapewniają, że wszyscy uczestnicy spotkania znajdą zakwaterowanie u lwowskich rodzin.

Z informacji przekazanych nam przez ks. Zbigniewa Kowala, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, wynika, że jest jeszcze kilka miejsc dla chętnych, by wziąć udział w wydarzeniu. Koszt przejazdu autokarem to 210 zł (wyjazd 26 kwietnia wieczorem - powrót w nocy z 1 na 2 maja). Na miejscu będzie pobierana opłata w wysokości 25 euro na cele organizacyjne, bilety na komunikację miejską oraz wyżywienie. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby pomiędzy 17. a 35. rokiem życia. 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama