Nowy numer 43/2020 Archiwum

Monika Kuszyńska zaśpiewa w Miliczu

Była wokalistka zespołu Varius Manx wystąpi w piątek 13 kwietnia na koncercie charytatywnym dla chorych dzieci w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

Po Mietku Szcześniaku i Mateuszu Otrembie (Mate.O) przyszedł czas na Monikę Kuszyńską. Po 12 latach od występu zespołu Varius Manx Kuszyńska, jako jego wieloletnia wokalistka, powraca z solowym repertuarem do Milicza. Skąd wyjątkowość tego wydarzenia?

Dzieje się ono pod szyldem Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, zaś sama artystka także jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku od czasu tragicznego wypadku zespołu Varius Manx… pod Miliczem.

Dzień wcześniej muzycy zagrali koncert w mieście. Historia zatacza więc koło.

- Staram się nie myśleć o Miliczu jako o miejscu, w którym spotkało mnie coś złego. Nie przywiązuję wagi do takich symboli. Jadę tam z radością, jak wszędzie, gdzie jestem zapraszana i wiem, że mogę zrobić coś dobrego. Każdy mój koncert uważam za wyjątkowy i ten z pewnością również taki będzie. Bo każde miejsce to nowe spotkanie z ludźmi i magia chwili - mówi artystka specjalnie dla "Gościa Wrocławskiego" (wkrótce opublikujemy wywiad przedkoncertowy).

Kuszyńska była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Wiele jej utworów nawiązuje do odnajdowania Pana Boga w drugim człowieku.

- Mamy nadzieję, że po tym koncercie będą państwo mogli zanurzyć się w refleksji i – jak mówi piosenka – stać się aniołami na ziemi. Jest to dla nas wielki zaszczyt, że piosenkarka zgodziła się wspomóc niepełnosprawne maluchy, szerząc tym samym filantropię wśród mieszkańców Milicza i okolic. Chcemy, aby pomoc tym najmniejszym i ich najbliższym prawdziwie weszła w życie - komentuje koordynator koncertu Przemysław Walniczek.

Całość rozpocznie się 13 kwietnia Mszą św. w kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 17, sprawowaną w intencji podopiecznych, członków i pracowników MSPDiON. Początek koncertu zaplanowano na godz. 18. Wstęp wolny.

W trakcie wydarzenia podopieczni milickiego stowarzyszenia wraz z rodzicami będą zbierać pieniądze do puszek. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i wczesną diagnostykę niepełnosprawności u małych dzieci.

Patronat honory nad koncertem objął abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Patronat medialny objął Gość Niedzielny. Z okazji koncertu wydamy numer specjalny "Gościa Wrocławskiego", który otrzyma każdy uczestnik koncertu tuż przed wydarzeniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama