Nowy numer 38/2018 Archiwum

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu

Jakimi składem zagrali i jak sobie poradzili? Relacjonujemy występ piłkarski naszych kapłanów prosto z zawodów.

Trwają XIV Mistrzostwa Polski Księży w futsalu w Białej Podlaskiej i w Siedlcach, a archidiecezja wrocławska ma tam swoją reprezentację! Nasza drużyna piłkarska występuje w składzie: ks. Robert Jasik, ks. Krzysztof Tomczyk, ks. Krystian Bałaz, ks. Jakub Bartczak, ks. Łukasz Romańczuk i ks. Marcin Werczyński.

  Archiwum prywatne

Do turnieju zgłosiły się reprezentacje 20 diecezji. W piątek 13 kwietnia o godzinie 10 organizatorzy i uczestnicy zawodów modlili się wspólnie na Mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Najpierw modlitwa, potem rywalizacja na boisku   Najpierw modlitwa, potem rywalizacja na boisku Archiwum prywatne O godzinie 12 przeprowadzono losowanie grup. Ale zanim drużyny poznały swoich rywali zaprezentowano program artystyczny - występ ludowego zespołu pieśni i tańca z Białej Podlaskiej.

Występ zespołu ludowego   Występ zespołu ludowego Archiwum prywatne Do losowania wyznaczono czterech kapitanów, a wśród nich ks. Łukasz Romańczuk, który losował drużyny dla grupy C. Reprezentacja archidiecezji wrocławskiej trafiła do grupy B. Jej przeciwnikami będą diecezja zamojsko-lubaczowska, diecezja pelplińska, archidiecezja gdańska i archidiecezja lubelska. Warto dodać, że ekipa diecezji zamojsko-lubaczowskiej to wicemistrzowie Polski z roku ubiegłego.

Rozkład grup po losowaniu.   Rozkład grup po losowaniu. Archiwum prywatne

Rozgrywki rozpoczynają się w piątek o godzinie 14. O występach naszych piłkarzy w sutannach będziemy na bieżąco informować! Prosimy o modlitwę w intencji zdrowej rywalizacji. Zwycięstwo, jeśli jest zgodne z wolą Bożą, nadejdzie! Jak mówią nasi księża, faworytami na pewno nie są. Może chociaż czarnym koniem...

Nasi czekają na losowanie!   Nasi czekają na losowanie! Archiwum prywatne

Niestety, nasza reprezentacja przegrała ze swoimi grupowymi rywalami, ale chodziło o dobrą zabawę i rywalizację sportową. Nie zabrakło zaangażowania i ducha walki.

- Cieszymy się, że bierzemy udział w mistrzostwach. Oczywiście, wkładamy maksimum zaangażowania na boisku, ale uczestniczymy w zawodach także z powodu wymiaru integracyjnego. Księża dzielą się swoimi doświadczeniami między sobą, rozmawiają, wymieniają spostrzeżenia duszpasterskie - mówi ks. Jakub Bartczak.

Drużyna archidiecezji wrocławskiej   Drużyna archidiecezji wrocławskiej Archiwum Prywatne

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma