Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu

Jakimi składem zagrali i jak sobie poradzili? Relacjonujemy występ piłkarski naszych kapłanów prosto z zawodów.

Trwają XIV Mistrzostwa Polski Księży w futsalu w Białej Podlaskiej i w Siedlcach, a archidiecezja wrocławska ma tam swoją reprezentację! Nasza drużyna piłkarska występuje w składzie: ks. Robert Jasik, ks. Krzysztof Tomczyk, ks. Krystian Bałaz, ks. Jakub Bartczak, ks. Łukasz Romańczuk i ks. Marcin Werczyński.

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Archiwum prywatne

Do turnieju zgłosiły się reprezentacje 20 diecezji. W piątek 13 kwietnia o godzinie 10 organizatorzy i uczestnicy zawodów modlili się wspólnie na Mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Najpierw modlitwa, potem rywalizacja na boisku Archiwum prywatne O godzinie 12 przeprowadzono losowanie grup. Ale zanim drużyny poznały swoich rywali zaprezentowano program artystyczny - występ ludowego zespołu pieśni i tańca z Białej Podlaskiej.

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Występ zespołu ludowego Archiwum prywatne Do losowania wyznaczono czterech kapitanów, a wśród nich ks. Łukasz Romańczuk, który losował drużyny dla grupy C. Reprezentacja archidiecezji wrocławskiej trafiła do grupy B. Jej przeciwnikami będą diecezja zamojsko-lubaczowska, diecezja pelplińska, archidiecezja gdańska i archidiecezja lubelska. Warto dodać, że ekipa diecezji zamojsko-lubaczowskiej to wicemistrzowie Polski z roku ubiegłego.

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Rozkład grup po losowaniu. Archiwum prywatne

Rozgrywki rozpoczynają się w piątek o godzinie 14. O występach naszych piłkarzy w sutannach będziemy na bieżąco informować! Prosimy o modlitwę w intencji zdrowej rywalizacji. Zwycięstwo, jeśli jest zgodne z wolą Bożą, nadejdzie! Jak mówią nasi księża, faworytami na pewno nie są. Może chociaż czarnym koniem...

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Nasi czekają na losowanie! Archiwum prywatne

Niestety, nasza reprezentacja przegrała ze swoimi grupowymi rywalami, ale chodziło o dobrą zabawę i rywalizację sportową. Nie zabrakło zaangażowania i ducha walki.

- Cieszymy się, że bierzemy udział w mistrzostwach. Oczywiście, wkładamy maksimum zaangażowania na boisku, ale uczestniczymy w zawodach także z powodu wymiaru integracyjnego. Księża dzielą się swoimi doświadczeniami między sobą, rozmawiają, wymieniają spostrzeżenia duszpasterskie - mówi ks. Jakub Bartczak.

Nasi księża na Mistrzostwach Polski w futsalu   Drużyna archidiecezji wrocławskiej Archiwum Prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama