Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wczasy z Caritas

Pod koniec kwietnia rozpocznie się ósma edycja Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów. Inicjatywa wrocławskiej Caritas pozwoli na skorzystanie z oferty tanich wczasów w Łebie ponad tysiącu osób.

To propozycja dla ludzi po 50. roku życia, którzy aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła - wyjaśnia s. Maria Rzezacz ze Zgromadzenia Serca Bożego, koordynatorka WAS. - Zapraszamy do Łeby, gdzie mamy dwa ośrodki - 50 i 16 osobowe.

Program skierowany jest szczególnie do osób w wieku około senioralnym, należących do grup parafialnych lub pragnących zaangażować się w działalność parafialną i społeczną na rzecz potrzebujących. - Ten wyjazd to dobra okazja, by poznać nowych ludzi - wyjaśnia.

Jaki jest program wczasów? - W kosztach zapewniamy przejazd w obie strony, 9 noclegów oraz pełne wyżywienie. Nasz personel służy pomocą przy organizacji wszelkich fakultatywnych wycieczek, np. na ruchome wydmy, czy w rejs po Bałtyku - mówi Robert Jadwiszczak, koordynator Parafialnych Zespołów Caritas. Głównym założeniem jest rekreacja i odpoczynek, dlatego o tym jak wygląda program danego turnusu decydują aktualnie na nim przebywający. Ośrodek został w tym roku wyposażony w 17 nowych rowerów oraz 15 kompletów profesjonalnych kijów do nordic walking.

Większość spośród ponad 20 dziesięciodniowych turnusów zagospodarowują parafie archidiecezji wrocławskiej i to one realnie organizują grupy wczasowiczów. - Dwa turnusy zostały zarezerwowane wyłącznie dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Chcemy im zapewnić wypoczynek we własnym gronie, aby mogli się spotkać z innymi wolontariuszami, wymienić doświadczeniem i zawiązać wspólnotę Caritas. Cały rok pracują na rzecz potrzebujących w swoich parafiach, w zamian możemy zaoferować im turnusy w dogodnych terminach - podkreśla.

Ponad to cztery turnusy mają charakter całkowicie otwarty. Zgłoszenia są przyjmowane w siedzibie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - Tak naprawdę to miejsca są jeszcze dostępne na każdy z terminów, również te "parafialne". Trzeba dopytywać - dodaje R. Jadwiszczak. (kontakt tutaj).

Koszt wyjazdu zależy od terminu i waha się miedzy 700 a 1100 zł. Pierwszy turnus rozpoczyna się w sobotę 28 kwietnia (są jeszcze miejsca).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama