GN 42/2020 Archiwum

Premier w zakładach Jelcz

Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę w Jelczu-Laskowicach. Premier spotkał się z pracownikami i zwiedzał linię produkcyjną.

Po ogromnym zakładzie pracy prezesa Rady Ministrów oprowadzał Łukasz Dutkowski, prezes spółki Jelcz. W spotkaniu uczestniczył także wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się zapewnić bezpieczeństwo Polakom. A ono wiąże się z silną gospodarką, z silnym wojskiem, z silną armią. Dzisiaj widzę, że ta współpraca przebiega bardzo dobrze. Długo czekaliśmy na rekordowe zamówienia w polskich zakładach od polskiej armii. Dlatego z dumą patrzę, jak polski przemysł zbrojeniowy staje się coraz nowocześniejszy - mówił w Jelczu-Laskowicach premier Morawiecki.

Nawiązał w swoich słowach do faktu realizacji przez Jelcz istotnego zamówienia dla polskiej armii. Chodzi o podwozia bazowe dla przeciwlotniczych systemów rakietowo-artyleryjskich „Pilica” o wartości 70 mln zł. Pierwsze dostawy mają się odbyć już w tym roku, kolejne - do 2022.

Premier spotkał się także z pracownikami. Zwrócił uwagę, że zakłady zbrojeniowe były do tej pory zaniedbywane, balansując na granicy rentowności. Teraz zmiany idą w bardzo dobrym kierunku, a fabryka funkcjonuje "na plusie".

- Gratuluję załodze i pracownikom, którzy opowiadali mi bardzo ciekawe rzeczy. Widać, że w parze ze sobą idą tu młodość i doświadczenie wraz z nowoczesnością. Dlatego tworzy się coś pięknego. Pracownicy dbają o zakład pracy z tradycjami - podsumował premier.

W imieniu rządu premier oświadczył, że chce, aby polski przemysł zbrojeniowy cieszył się takim samym szacunkiem, jak polski żołnierz cieszy się uznaniem i sławą na całym świecie.

Premier w zakładach Jelcz   Archiwum Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Premier w zakładach Jelcz   Archiwum Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Premier w zakładach Jelcz   Archiwum Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Premier w zakładach Jelcz   Archiwum Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Premier w zakładach Jelcz   Archiwum Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama