GN 43/2020 Archiwum

Nowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Abp Józef Kupny dokonał wyboru spośród trzech przedstawionych kandydatów.

Przypomnijmy. Podczas VII Diecezjalnej Kongregacja Stowarzyszenia Diakonii Ruchu Światło-Życie w archidiecezji wrocławskiej w marcu tego roku dokonano wyborów kandydatów na moderatora diecezjalnego. Byli nimi ks. Grzegorz Michalski (dotychczasowy moderator), ks. Mateusz Ciesielski i ks. Radosław Rotman.

Spośród tych kandydatów abp Józef Kupny wybrał ks. Radosława Rotmana, który pochodzi z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, a aktualnie jest wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała.

Moderator Diecezjalny jest głównym odpowiedzialnym za Ruch Światło-Życie w diecezji. Jego zadaniem jest kierowanie Ruchem w diecezji, troska o rozwój wszystkich jego wspólnot dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych oraz gałęzi rodzinnej Domowego Kościoła, zgodnie z charyzmatem Ruchu, troska o rozeznawanie kierunków zadań podejmowanych przez Ruch Światło-Życie, aby mógł służyć swoim charyzmatem budowaniu Kościoła i pełnieniu jego misji w świecie współczesnym.

- Ruch Światło-Życie ma konkretną formację katechumenalną, która, jak doświadczenie pokazuje, jest bardzo skuteczna w doprowadzaniu poszczególnych osób do wiary dojrzałej, a więc wiary ewangelicznej, a następnie do odkrywania charyzmatów danych przez Pana, aby nimi posługiwać w Kościele - mówi ks. Radosław Rotman. -  Jako Moderator chciałbym szczególnie troszczyć się o to, aby powstawały nowe grupy formacyjne wszystkich stanów dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych, rodzinnych, aby coraz więcej osób wchodziło na drogę uczniów Jezusa.

Ks. Radosław swoją posługę rozpocznie od 1 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama