Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dopłyńmy razem do Aleppo

Weź udział w dogrywce akcji "Płyniemy do Aleppo". Już niewiele brakuje. Redakcja "Gościa Wrocławskiego" dołożyła swoje trzy grosze, a raczej... 4 kilometry.

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis" oraz franciszkański ośrodek w Aleppo "Terre Sainte" zaprasza do pokonania wpław, wspólnymi siłami, dystansu między Warszawą i Aleppo, czyli 2410 km. Ta odległość to także symbol - dzielą nas kultura, język, sytuacja, w której żyjemy, ale Polacy chcą dopłynąć do Aleppo, czyli otworzyć oczy i serce na problemy dzieci i młodych tego miasta.

Organizatorzy zachęcają do pływania, aby zgromadzić i przekazać pieniądze na budowę basenu w Aleppo. To wyraz solidarności z cierpiącym miastem i wsparcie młodych mieszkańców tej zrujnowanej miejscowości, a jednocześnie zbiórka na budowę basenu w Syrii. Potrzeba ok 900 tys. zł.

W marcu 101 wrocławian wspólnymi siłami przepłynęło łącznie 212 km 25 m. Razem z innymi polskimi miastami udało się uzyskać wynik ok. 2 tys., jednak zabrakło prawie 528 km.

Dlatego ogłoszono dogrywkę. Każdy Polak na każdym basenie może włączyć się w akcję. Jakie są zasady?

  • Uczestnik kręci filmik od 2-5 minut, w którym idzie na basen, przepływa dystans w miarę swoich możliwości, o którym informuje w filmie, oraz mówi, dlaczego włączył się w akcję "Płyniemy do Aleppo".
  • Zamieszcza filmik na swoim profilu na Facebooku, oznaczając w poście fanpage "Płyniemy do Aleppo" lub wysyła do organizatorów link do swojego posta.

Skąd ten dopisek? Ze wszystkich filmów organizatorzy wybiorą 10 najlepszych, z których zostanie zrobiony jeden film przetłumaczony na język arabski i odtworzony w dniu inauguracji basenu w Aleppo. Oprócz tego z tych 10 wybranych filmów zostanie nagrodzony jeden z najlepszym przesłaniem. Jeśli zwycięzca się zdecyduje, weźmie udziału w otwarciu basenu z polską delegacją "Domu Wschodniego".

Filmiki można umieszczać do 13 maja. I, jak zaznaczają organizatorzy, nie muszą być one specjalnie profesjonalne. A zatem do dzieła! Pomagajmy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama