Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przejdzie przez wszystkie szkoły

Swoją podróż po wrocławskich podstawówkach rozpoczął sztandar, który upamiętnia jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszy przystanek to Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej przy ul. Menniczej.

- Jest nam niezwykle miło, że nasza szkoła otrzymała zaszczyt rozpoczęcia tej inicjatywy. Zostaliśmy wyróżnieni tym wydarzeniem. Mam nadzieje, że dla was, uczniów, zapadnie ono w pamięć jako ważna uroczystość szkolna - przemawiała dyrektor SP nr 63 Marzanna Wolska.

Sztandar ufundował Urząd Miasta Wrocławia, znajduje się na nim polskie godło, z drugiej strony herb stolicy Dolnego Śląska. Sztandar ma na koniec trafić do jednej z wrocławskich szkół, która przyjmie imię 100-lecia Niepodległości.

- Jesteśmy wielkimi szczęściarzami, bo przyszło nam żyć w czasach, kiedy możemy świętować niepodległość naszego kraju, kiedy możemy pamiętać i wspominać te wszystkie ważne wydarzenia, które sprawiły, że Polska jest niepodległa.Cały rok będziemy we Wrocławiu organizować wiele wydarzeń, które będą upamiętniały ten szczególny dla nas Polaków rok. Żyjemy w pięknym kraju i mieście. Dzisiaj naszym zadaniem jest dbać o wolność, o patriotyzm - 

Podkreślił, że dzisiaj demokracja patriotyzm i wolność wyraża się we wzajemnej współpracy i szacunku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama