GN 2/2021 Archiwum

Przegląd filmów religijnych Krzysztofa Tadeja

Dwa z trzech pokazywanych obrazów otrzymały najważniejszą watykańską Nagrodę Filmową, zwaną Oskarem Watykanu. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną filmy: "Życia nie można zmarnować", "Człowiek Boga" i "Kardynał Wojtyła papieżem".

Krzysztof Tadej to polski dziennikarz, publicysta i dokumentalista. Autor programów telewizyjnych, reportaży, filmów dokumentalnych, artykułów prasowych. We wrześniu 2005 r. przygotował i zorganizował pierwszy w historii papiestwa klasyczny wywiad telewizyjny z papieżem Benedyktem XVI. Od 1990 roku jest związany z TVP.

W 2016 r. otrzymał nagrodę nazywaną Oscarem Watykanu za "najlepszy film dokumentalny" podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Mirabile Dictu" za film "Życia nie można zmarnować" o polskich zakonnikach zamordowanych w Peru. Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał Oscara Watykanu.

Produkcje Krzysztofa Tadeja zostaną wyświetlone według następującego harmonogramu: 

  • 3 maja - Kościół w Wilkszynie, 17.00
  • 4 maja - Kościół w Brzezince Średzkiej, 18.00
  • 5 maja - Kościół w Lutynii, 18.30
  • 6 maja - Kościół w Miękini, 16.00
  • 6 maja - roku spotkanie z reżyserem, Zamek na wodzie w Wojnowicach, 18.00.

Organizatorami są: Telewizja Polska SA, Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini, Zamek na wodzie w Wojnowicach i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama