GN 2/2021 Archiwum

Dajcie się zaskoczyć i bądźcie szczęśliwi

Wydaje się, że znacie się jak łyse konie? Pozory mylą - przekonują organizatorzy projektu "Wspólna droga" ze wspólnoty "Zacheusz" i zachęcają małżonków do wyjazdu na weekendowe spotkanie, które może być rewolucją w ich wspólnym życiu.

Propozycja wspólnoty, która działa przy katedrze wrocławskiej, skierowana jest do małżeństw sakramentalnych. To ma być wyjazdowa randka weekendowa, podczas której uczestnicy będą mieli okazję wzmocnić swoją więź małżeńską, doświadczyć uzdrawiającej mocy przebaczenia oraz zweryfikować i w znaczący sposób polepszyć wzajemne relacje niezależnie od stażu małżeńskiego.

- Formuła jest bardzo współczesna i nie polega tylko na słuchaniu. Jest mnóstwo zaskakujących wydarzeń, które pomagają się otworzyć wewnętrznie, a później względem małżonka. Oczywiście jest codzienna Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, ale też bardzo dużo czasu, by spędzić go razem - mówi Andrzej Bułatewicz, który z zoną Barbarą są jedną z par prowadzących.

Mężczyzna przyznaje, że we wspólnocie nie są długo. Trafili tam zaledwie pół roku temu i pojechali na kurs "Wspólna droga". Co ciekawe inspiratorkami ich wyjazdu były córki, które mają już swoje rodziny. Z jakiejś okazji sprezentowały rodzicom udział w wybranych rekolekcjach czy dialogach dla małżeństw. Przekonywały, że teraz, po wychowaniu dzieci, rodzice mają znaleźć czas dla siebie i na swoją formację. Bułatewiczowie wybrali "Wspólną drogę" i zostali mocno zaskoczeni.

- Jesteśmy już prawie 30 lat małżeństwem i wydawało nam się, ze już wszystko o sobie wiemy, że jesteśmy ukształtowani, ale okazuje się, że można, nawet po takim czasie odkryć różne mankamenty i zdecydowanie poprawić jakość wspólnego życia - wyjaśnia. Przekonuje, że to zaskoczenie, którego doświadczyli działa pozytywnie. - Człowiek uwalnia z siebie różne emocje i nagle docierają do niego rzeczy, których wcześniej nie zauważał.

Ważna informacja jest też taka, że nie są to rekolekcje dla małżeństw w kryzysie, choć i takie się zdarzają. - Mamy świadectwa z ostatniego wyjazdu, że dwie pary były już na krawędzi rozpadu, a dzięki kursowi otworzyli się na siebie, szczerze porozmawiali jak jeszcze nigdy i zdecydowali się na walkę o swoje małżeństwo.

Na najbliższą edycję, która odbędzie się w weekend 11-13 maja w Bardzo Śląskim, są jeszcze miejsca. Informacje i zapisy na stronie internetowej: zacheusz.wroclaw.pl.

Dajcie się zaskoczyć i bądźcie szczęśliwi  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama