Nowy numer 3/2021 Archiwum

Malowniczy spacer z Matką Bożą Fatimską

W procesji od maryjnego sanktuarium przez urokliwy las do źródełka św. Andrzeja Świerada. Już 13 maja.

Od maja do października parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach zaprasza na nabożeństwa fatimskie. Odprawiane są one każdego trzynastego dnia miesiąca po Mszy św. o godzinie 19 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach pod górą Ślężą.

Po Eucharystii formuje się procesja, która podąża malowniczą trasą od urokliwego kościółka przez las do źródła wody - studni św. Andrzeja Świerada, zwanej też Źródłem Życia. Woda stamtąd ceniona jest w całym regionie za czystość, smak oraz właściwości lecznicze.

Stoi tam także na cokole figura Matki Bożej z Nazaretu. Pod nią uczestnicy odmawiają modlitwę i wracają przez urokliwy las do kościółka w Sulistrowiczkach.

- W nabożeństwie biorą udział wierni z archidiecezji wrocławskiej, ale także w diecezji świdnickiej. Zupełnie inaczej człowiek modli się w tak pięknych okolicznościach przyrody, jakie tworzą ślężańskie lasy. Trasa od sanktuarium do źródełka jest idealna, by w tę i z powrotem odmówić różaniec. Tak też robimy w czasie nabożeństwa fatimskiego - mówi ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz parafii Sulistrowice.

Nabożeństwa fatimskie odprawiane w wielu parafiach i ośrodkach religijnych są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. To odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama