Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę rolkową na Jasną Górę

Pątnicy wyruszą z Wrocławia już po raz trzeci. Podobnie jak w ubiegłych latach będzie im towarzyszył dodatkowy cel - pomoc misjom.

ROLKOWA PIELGRZYMKA WROCLAWSKA - SPOT 2018
TVSLOWROC
ROLKOWA PIELGRZYMKA WROCLAWSKA - SPOT 2018
TVSLOWROC

ROLKOWA PIELGRZYMKA WROCLAWSKA - SPOT 2018
TVSLOWROC

Pielgrzymkę, która potrwa od 30 czerwca do 3 lipca organizują Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco", Liceum Salezjańskie oraz Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu". - Cieszymy się, że inicjatywa wpisała się w życie Kościoła nie tylko wrocławskiego. Ci, którzy zapisują się, by wyruszyć w drogę razem z nami pochodzą z bardzo wielu polskich miast. Jak się okazuje ta propozycja stała się magnesem przyciągającym młodych, ale nie tylko, na pielgrzymkę - mówi.

Podkreśla, że każdego dnia uczestnicy uczestniczą we Mszy św., odmawiają Różaniec Koronkę do Miłosierdzia Bożego i słuchają konferencji. - Jest wiele aktywności, które pozwalają duchowo umocnić się i rozwinąć - dodaje. Temat tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do przezywanego w polskim Kościele roku duszpasterskiego i brzmi "Napełnieni Duchem Świętym". - Chcemy zgłębić obecność Ducha Świętego w naszym życiu - tłumaczy.

Trasa pielgrzymki nie zmienia się w porównaniu do ubiegłego roku. Jak zaznacza ksiądz przewodnik przebiega ona po bardzo pięknych i gościnnych terenach. Podkreśla, że mieszkańcy miejscowości przez które przejeżdżają rolkarze bardzo chętnie spędzają czas z uczestnikami pielgrzymki.

Jaka jest trasa pielgrzymki? Wiedzie przez Bierutów, Kluczbork i Kamyk aż na Jasną Górę. W sumie wynosi 221 km po bardzo dobrej jakości (asfaltowych) drogach. - Przygotowaliśmy 100 miejsc. Będziemy pielgrzymowali w dwóch grupach. Warunkiem jest ukończony 18 rok życia, odpowiednia kondycja i umiejętność... hamowania - wyjaśnia ks. Babiak. Zaznacza przy tym, że w pielgrzymce mogą uczestniczyć również młodsi, ale muszą mieć swojego opiekuna.

Pielgrzymce towarzyszyć będzie akcja "Kilometry miłości", której celem jest zebraniem środków na pomoc dzieciom i młodzieży z oratorium salezjańskim w Damaszku. Na czym polega?  Każdy z pielgrzymów dobrowolnie opłaca przejechany kilometr (221 km) i w ten sposób zbierane są pieniądze na realizację zadania.

Gdzie można się zapisywać? Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na www.rolkowa-wroc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama