GN 2/2021 Archiwum

Już dziś "wNieboGłosy"

Już po raz drugi wrocławski Plac Wolności wypełni się chrześcijanami, którzy chcą uwielbić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Dołącz do nich i ty.

WNieboGłosy 2018 promo
Koncert Uwielbienia wNieboGłosy

WNieboGłosy 2018 promo
Koncert Uwielbienia wNieboGłosy

WNieboGłosy 2018 promo
Koncert Uwielbienia wNieboGłosy

We Wrocławiu uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa kojarzy się już nie tylko z barwnymi procesjami, w których dajemy świadectwo swojej wiary. Podobnie jak w ubiegłym roku, świętowanie przedłuży niezwykłe spotkanie modlitewne, którego głównym celem jest radosne uwielbienie śpiewem ukrytego pod postacią chleba Pana.

WNieboGłosy 2018 promo
Koncert Uwielbienia wNieboGłosy

- Nasze uwielbienie chcemy wyrazić przez muzykę - zaznacza Aleksandra Wilk, odpowiedzialna za promocję wydarzenia "wNieboGłosy". - Zapraszamy wszystkich wrocławian i nie tylko, byśmy mogli stworzyć na ten czas wspólnotę i oddać Panu Bogu chwałę. Najważniejszym gościem na scenie będzie oczywiście Jezus w Najświętszym Sakramencie.

Inspiracją dla ubiegłorocznej edycji była 20. rocznica Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Jak się okazało wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu ludzi. - Pozytywny odbiór oraz rozprzestrzeniająca się w całej Polsce idea koncertów w uroczystość Bożego Ciała zainspirowały nas do kontynuowania inicjatywy i mamy nadzieję, że w kolejnych latach taki koncert również będzie mógł się odbywać - dodaje.

Do kogo jest kierowane zaproszenie? Do wszystkich. - Nie ma żadnych ograniczeń. Zapraszamy całe rodziny - młodszych i starszych, chociaż myślę, że forma sprzyja, by przekaz koncertu trafił do młodych ludzi - tłumaczy A. Wilk. Podkreśla, że zaproszeni będą uczestnicy wszystkich procesji Bożego Ciała we Wrocławiu. - To ma być przedłużenie naszego świętowania na ulicach i dawania świadectwa wiary - dodaje.

Na scenie, obok zespołu i orkiestry, wystąpi chór koncertowy "wNieboGłosy" pod dyrekcją Sary Nestorowicz.W jego skład wejdą członkowie wrocławskich chórów i diakoni muzycznych zaprzyjaźnieni z inicjatywą muzyczną "Wrocław Wielbi". Orkiestrę kameralną poprowadzi Artur Koza. Natomiast za przygotowanie bandu "wNieboGłosy" jest odpowiedzialny saksofonista i katecheta Piotr Gnyszka. Podczas koncertu zagra również zespół N.O.E.

Swoim patronatem wydarzenie objął abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. - Wierzymy, że będziemy naszego pasterza gościć na scenie i że rozpali nasze serca dobrym słowem - dodaje A. Wilk. Modlitwę w czasie spotkania poprowadzi ks. Piotr Wawrzynek, prezes fundacji "Młodzi młodym", która jest inicjatorem wydarzenia "wNieboGłosy".

Przeczytaj relację z ubiegłego roku.

Zobacz jak było w ubiegłym roku na zdjęciach i na filmikach:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama