Nowy numer 47/2022 Archiwum

Módl się i jedź, Módl się i biegnij

Ora et ride, Ora et run - zapraszają organizatorzy sportowych wydarzeń przy pocysterskim kompleksie klasztornym. Trwają zapisy na pierwszy Henrykowski Maraton Rowerowy oraz trzeci Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej, które odbędą się 23 i 24 czerwca.

- Organizowane są w ramach Dni Księgi Henrykowskiej i wpisane w patronalne święto naszej archidiecezji związane z uroczystością św. Jana Chrzciciela - mówi ks. Krzysztof Deja, dyrektor KLO w Henrykowie, który już podczas tegorocznej spartakiady ministrantów zachęcał do wzięcia udziału (lub kibicowania) w sportowych wydarzeniach. - Odbywają się one tym razem w randze mistrzostw Polski księży i kleryków (choć do udziału zaproszeni są wszyscy).

1. Henrykowski Maraton Rowerowy wystartuje 23.06. o 11.00. Rozegrany zostanie na dystansach: Mega – 50 km, Mini – 25 km i Fun – 13 km. Na dystansie MEGA odbędą się Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków. Na zawodników czeka trasa prowadząca przez malowniczy teren Wzgórz Strzelińskich. Jak zaznaczają organizatorzy, spodziewać się należy stromych zjazdów i podjazdów wymagających stosownych umiejętności jazdy na rowerze górskim. Niebezpieczne miejsca będą specjalnie oznakowane. Informacje i zapisy: rajdhenrykow.pro-run.pl

3. Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej rozpocznie się 24 czerwca o 11.00. Do wyboru są 2 dystanse: 10 km i 21 km (2 pętle po 10 km+); odbędzie się ponadto Bieg Krasnala na dystansie ok. 100 m – nie mający charakteru zawodów. Trasa jest pagórkowata, o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zostanie dokonana klasyfikacja mieszkańców gminy Ziębice kobiet i mężczyzn, Klasyfikacja Mistrzostw Polski Księży 10 km i 21 km oraz Klasyfikacja Mistrzostw Polski Kleryków 10 km i 21 km. Informacje i zapisy: pro-run.pl/bieg-sladem-ksiegi/

Do udziału w sportowych wydarzeniach zapraszają Fundacja Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz, jako współorganizator, Pro-Run Wrocław.

Dni Księgi Henrykowskiej oferują gościom także wiele innych atrakcji. Oto program:

23.06 sobota

11.00 – 1. Henrykowski Rajd Rowerowy

15-19.30 – występy młodzieżowych zespołów

20.00 – gwiazda wieczoru Agata Sobocińska

21.30 Nocne zwiedzanie dla dzieci

22.00 Nocne zwiedzanie dla starszych

24.06 niedziela

11.00 – 3. Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej

15-18.30 – występy młodzieżowych zespołów

19.00 – gwiazda wieczoru Zespół Skaner.

Bieg Śladem Księgi - Henryków | trasa biegu
Pro Run

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy