Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Nie bój się Ducha i przyjedź!

Ruszyły zapisy na pierwszy Festiwal Młodych w archidiecezji wrocławskiej w dniach od 25 do 28 czerwca. Tego jeszcze u nas nie było.

Zanim szczegóły, najpierw zajawka: 

Spotkanie młodych pod hasłem „Nie bój się Ducha!” to znakomita propozycja ewangelizacyjna na początek wakacji. "Gość Niedzielny" objął patronatem to wydarzenie. Modlitwa, ciekawi goście, intrygujące konferencje, rozmowy na każdy temat, wartościowe filmy, dużo muzyki i na koniec - wejście na szczyt Ślęży.

Organizatorami wydarzenia są wspólnota Ślęża-góra Tabor młodych oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Wystarczy spakować dużo pozytywnej energii, ciepły śpiwór, poduszkę, koc, kubek oraz łyżkę i przyjechać do malowniczych Sulistrowiczek pod Ślężę.

Tam, w pięknym otoczeniu, uczestnicy będą spotykać Pana Boga i ciekawych ludzi, którzy Mu zaufali. W programie m.in. konferencja znakomitego biblisty ks. Mariusza Rosika oraz ks. Rafała Cyfki pracującego z prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie. Swoje świadectwo da także aktorka Patrycja Hurlak. Oprócz tego zaplanowano koncerty. Zagrają TAU, Michał Król, UNDER, Edzio oraz raperzy w sutannach: ks. Jakub Bartczak i ks. Adam Bilski.

- Latem jest okazja, by spotkać się w niesamowitym plenerze u stóp góry Ślęży. Wiem, że młodzież bardzo lubi takie festiwale. Dostawałem liczne prośby, by coś takiego zorganizować, więc to odpowiedź na pragnienie młodych, którzy chcą się spotykać z Bogiem także na wakacjach - mówi specjalnie dla „Gościa Niedzielnego” ks. Jakub Bartczak.

Podkreśla, że festiwal „Nie bój się Ducha!” to realizowanie prośby papieża Franciszka, by wstać z wygodnej kanapy, założyć dobre wyczynowe buty i ewangelizować świat. 

- Chcemy integrować młodych katolików z całej diecezji, wzbudzać w nich jeszcze większą miłość do Pana Boga. Kościół wrocławski potrzebuje festiwalu ponadwspólnotowego. Oaza ma swój wyjazd, KSM swój, a my zapraszamy wszystkich. Spokojnie, nikt nie będzie chodził głodny! (śmiech) - zapowiada ks. Bartczak.

Zapisy na spotkanie obowiązują przez specjalny formularz TUTAJ.

Szczegółowe informacje można uzyskać od organizatorów, pisząc na adres e-mailowy: goratabormlodych@gmail.com. Wszystkie istotne informacje, regulamin spotkania i szablon zgody rodziców dla niepełnoletnich uczestników zostaną wysłane na adres e-mail podany w formularzu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy